Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magántanárral milyen mértékben...

Magántanárral milyen mértékben fejleszthetô az énekhang?

Figyelt kérdés

Nagyjából mély F-G-tõl Cisz-D-ig bírok énekelni, ergó majdnem két oktáv. Kérdésem hogy ez milyen mértékben fejleszthetõ? Persze nem akarok 4 oktávot mert az lehetetlen... :-) amilyen dalokat énekelnék, éppen csak pár hang kéne még pluszban. Olyan szar érzés hogy amiket szépen el lehetne énekelni, az nem megy eredeti hangnemben. A transzponálás meg már elveszi a dal ízét.


18/F


2012. febr. 13. 21:51
 1/2 anonim válasza:
Szia. először is a hangterjedelem nem függ össze azzal, hogy hogyan énekelsz. itt igazából a tisztaság ami a legfontosabb, hogy ne legyen hamis amit énekelsz. minden hangfajra van olyan szám amit lehet énekelni. nem mindenki szoprán...vannak akik altok de arra is vannak dalok írva. az hogy fejleszthető vagy e az igazából adottság kérdése. Illetve mindenki érhet el fejlődést de van aki akár 2-3 hónap alatt is látványosat és van aki 2 év alatt is alig fejlődik. És az sem mindegy, hogy milyen stílusban szeretnél énekelni...
2012. febr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

AZ előző válaszadó jól mondta, tényleg sokat lehet vele fejleszteni, de azért nem csak a tisztaságot.

Én 3 éve kezdtem el énekelni, akkor másfél oktávnál többet nem tudtam, ráadásul gyengén... Ehhez képest mos erőteljes a hangom és 3 oktávot simán tudok énekelni. A tanár segítsége jól jön az első időkben, amikor még meg kell tanulni hogy hogyan kell énekelni, ha tudod a trükkjét utána minden csak rajtad áll.

2012. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!