Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a kórus és az...

Mi a különbség a kórus és az énekkar között?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a kórus nem csak énekeseket jelenthet, hisz például a gitáron a kórus-effekt több gitár megszólalásának a szimulációját jelenti. Mégis az énekesekre használják a kifejezést, hogy kórus.
2012. febr. 17. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Annyi, mint a krumpli és a burgonya.

Egyébként a gitáros kórus effekt egyáltalán nem ezt jelenti.

2012. febr. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kórus az valamilyen zenei formációnak a része. Az énekkar önmagában teljes, nem kapcsolódik semmihez.
2012. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor mit jelent a gitáros kórus effekt, ha ilyen okos vagy?
2012. febr. 17. 18:45
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert tulajdonképpen egy hosszabb visszhangértékkel ad egy kis térhangzást a gitárnak, mintha több gitár szólna. De te biztos jobban tudod...
2012. febr. 17. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mert tulajdonképpen egy hosszabb visszhangértékkel ad egy kis térhangzást a gitárnak, mintha több gitár szólna. De te biztos jobban tudod..."

Igen jobban tudom, mert ez egy baromság.

Amire te gondolsz az a delay.

A kórus az eredeti jel sinusos amplitudómodulált (tehát tulajdonképpen egy vibratot) jelet kever az eredeti mellé.

Ettől lesz hullámzó, meleg, telt hangja. Abszolút semmi köze az énekkari kórushoz.

2012. febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igaz, kevertem a fogalmakat.


Végülis mind1, haggyuk is a témát, nem ez az eredeti kérdés.

2012. febr. 20. 00:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként most az előbb utánaolvastam wikipédián a kórus effektnek, nem írnak róla sokat, de az inkább engem igazol. Bár az is lehet, hogy nem jól lett megfogalmazva. Mind1 mostmár.
2012. febr. 20. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!