Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hangosan lehet büntetle...

Milyen hangosan lehet büntetlenül hallgatni zenét? És mivel tudom megmérni, hogy ahogy én hallgatom az már büntethető?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokkal inkább időszakban van megszabva mint hangerőben, és más besorolás alá esik háztartási beltéri-kültéri, közterületi-rendezvényi vagy közterületi-reklámcélú zajkeltés.


A hangerő azért sem mérvadó, mert például 100dB máshogy érzékelhető egy rosszul szigetelt nyílászárókkal rendelkező házból, mint egy jól szigetelt házból, nyitott nyílászárókkal vagy épp egy süketszobában hallgatva.


A neten rákeresve nincs is egységes jogszabály, hanem saját elképzelés szerint kidolgozva önállóan hozzák azt meg az önkormányzatok, így lehetnek eltérések településenként. Ezt pedig a saját lakóhelyeden kell megnézned hogy mi érvényes, vagy ha van valamilyen magasabbról felülbíráló rendelet/jogszabály, akkor a magyarorszag.hu jogszabálykeresőjében próbáld megnézni.

2012. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, kösz a tippet. :D
2012. febr. 19. 22:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Én b@szok rá, hogy ki mit gondol. Kössön belém, leverem az arcát.
2012. febr. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok csak lehet, hogy panelba nem örülnek 1500w-nak. :D
2012. febr. 20. 17:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha panelről van szó, akkor így másabb a helyzet szerintem :D Ott szigorúbban veszik a hangolskodást mint mondjuk egy kertesházban.
2012. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!