Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Boss FDR-1 vs FBM-1 vélemények?

M_M kérdése:

Boss FDR-1 vs FBM-1 vélemények?

Figyelt kérdés

Használta-próbálta már valaki a fent említett pedálokat? Milyenek? Persze múlik az erősítőn, a gitáron, és az ember ízlésén, de szeretnék pozitív-negatív véleményeket kérni, ha lehet, hogy kinek melyikről mi a véleménye.


Esetleg, ha valaki mindkettőt próbálta, egy kis összehasonlítást is írhatna :)


Köszi


2012. febr. 26. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát, én nem próbáltam egyiket se, de szerintem már a koncepció is vicc.

Mire kellene?

2012. febr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát torzítóim vannak, de egyik hangja se felel meg teljesen nekem... Bluesos hangzást szeretnék, de nincs mani fullcsöves cuccra... Van egy gyönyörű tiszta hangú Fender erősítőm (nem FM), ahhoz szeretnék valamit, amivel kicsit Chicagos hangzást tudok elérni... FDR-t már meghallgattam, az eléggé szép hangú...
2012. febr. 26. 23:15
 3/15 anonim ***** válasza:

Milyen torzítóid vannak?

Szerintem egy igényesebb torzítóval jobban járnál (ha tényleg jó az a tiszta csatorna, habár gondolom Fender FM-ed van, az meg szerintem a hangszóró miatt jó tisztára/rossz torzra akármit is csinálsz).

2012. febr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem FM... Az nagyon g*gyi. Princeton-om van.


Hát a régi rockos időkből van egy MT-2-es metal zone-om, de az már kicsit durva nekem a blueshoz, meg van egy digitech rp-80-as multi effektem... Ezeket most eladogatom...

2012. febr. 27. 08:10
 5/15 A kérdező kommentje:
Amúgy miért mondod, hogy "igényesebb" torzítóval? a fent említett 2 miért nem "igényes"? :) Tényleg érdekel minden vélemény, úgyhogy írjad nyugodtan, hogy mi a baj velük szerinted.
2012. febr. 27. 08:12
 6/15 anonim ***** válasza:

Nah. A princeton jó!

Abból már ki lehet indulni.

És valóban jól mondod, a két pedálom a lehető leggagyibb ami kapható a piacon. :D

A metálzón még metálra is zsákutca, bluesra meg egyesen vicc. (az ilyen 14 éves zsíroshajú metálharcosoknak találták ki, flyng V-vel meg 30 wattos Marshall kombóval :D)

A Digitech RP széria meg ehh... Max a szekrényt támasztanám ki vele, hogy ne billegjen.

Ellenben ha eladod mindkettőt már tudnál egy igen jó kráncsos, bluesos pedált venni.

Most rohannom kell, de este írok pár jó alternatívát, olcsótól a komolyabbig.

2012. febr. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi.


A MT-2-t kb 14-16 évesen vettem, akkoriban 10 W-nak is örültem, meg hogy zúzda...


Persze azóta változtak a dolgok... :) Az rp80-at meg kb csak hangolónak használom...


No kiváncsi vagyok miket fogsz majd ajánlani :) Azt amúgy még nem mondtad, hogy az fbr és fbm-el szerinted mi a baj :)

2012. febr. 27. 09:15
 8/15 anonim ***** válasza:

No!

Nekem annyi a gondom ezekkel a pedálokkal, hogy mint már írtam, szerintem idióta koncepció, olcsó kínai pedálokkal akarnak KOMPLETT méregdrága erősítők hangját szimulálni, úgyhogy ki tudja te milyen előfokot, végfokot és főleg hangszórókat kötsz utána... Szerintem ez egy abszolút agyament ötlet.

A másik, hogy ezek is a COSM technológiát használják, ami szerintem a modellező cuccok közül messze a leggagyibb, vagy iszonyú döglött és tompa a hang, vagy ha próbálsz magasat emelni, akkor átmegy zizisbe és bántóba, valamint a pengetésre is nagyon műn reagálnak, egy bármilyen Line6 termék hangja fényévekkel jobb és nem feltétlenül sokkal drágább...

A kérdés, hogy mennyi pénzt szeretnél rászánni a dologra, igazából eszméletlen sok lehetőség van.

Három dolog jut először eszembe, ha jó ár/érték arányt szeretnél:

1. Artec torzító pedálok. [link]

Mind nagyon olcsó és meglepően jó hangú, sokaknak a soloist distortion a kedvence, nekem a Duo Drive Blender jött be nagyon, mert két különböző karakterű hangot tudsz keverni, amivel nagyon telt és természetes hangot kapsz.

De itt is van többféle bluesosabb hangú pedál. Youtubeon találsz Lukács Peta (Bikini) előadásában jó pár demot.

2. Eldzsi modolt pedálok. [link]

A hangmester.hu fórumon van egy srác Eldzsi néven, ő foglalkozik pedálmodolással, és teljesen átlagos olcsó pedálokból nagyon komoly kis dolgokat varázsol, pl neked egy Boss BD-2-ből, vagy OD-3ból.

3. Kasleder pedálok. [link]

Ő szintén egy magyar srác, saját fejlesztésű, saját gyártású, nagyon igényes pedálokkal. Közülök is neked leginkább a Rocker (Marshall karakterű erősen krancsos hang), vagy a DLT (tubescreamer jellegű középdús, krémes overdrive).


A három lehetőség közül a két magyar talán kicsit drágább, de abszolút igényes dolgok és biztosan egy életen át kiszolgálnak, az Artec kissé talán olcsóbb, de minőségre is gyengébb.

A hangmester.hu fórumon egyébként mindketten gyakran írkálnak, külön topicjuk is van, sok embernek van ilyen pedálja, tuti találsz is olyat, akinél akár ki is próbálhatsz 1-2 pedált.

No elég sok mindent írtam, remélem nem kavarodsz bele, ha van valami kérdésed írd meg bátran.

2012. febr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi amiket írtál... :)


Holnap utánanézek ezeknek.

Ma amúgy este bementem a Roland boltba, és kipróbáltam egymás mellett a 2-őt (fdr, fbm). Hát őszintét megvalva, nekem tetszettek, az fbm sokkal jobban. Szépen érzi a pengetési dinamikát, a lágy pengetés szép tisztán jön vissza, a keményebb meg keményen :)


Persze mondom ezt én, hogy amiket te írtál, azokat nem próbáltam-hallottam... Az biztos, hogy az fbm, az mérföldekkel jobb mint az eddigi effektjeim-pedáljaim... :)


És azt a Buddy Guy-os hangzást, amit keresek, azt egészen szépen adja. Ezek amiket írtál nem tudom hol kezdődnek árban...

2012. febr. 27. 21:32
 10/15 A kérdező kommentje:
Belehallgattam amibe tudtam. Van 1-2 hang, ami tetszik, de valahogy még mindig az FBM felé hajlok kicsit :)
2012. febr. 28. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!