Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Hogy kell normálisa...

Gitárosok! Hogy kell normálisan tartani a pengetőt, hogy ne essen ki a kezemből?

Figyelt kérdés
Néztem róla videót is, hogy hogy kell fogni, tartani a pengetőt, de nekem egyszerűen kiesik a kezemből. Vettem hüvelykujj pengetőt is, de az nem olyan, mint a sima pengető. Tudtok tanácsot adni, hogy hogyan fogjam a pengetőt? És a pengető melyik részével kell pengetni? A csúcsával vagy a szélével?
2012. febr. 29. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A csúcsával kell pengetni. Az én kezemből is kiesett az elején. Sőt, még manapság is gyakran megesik, hogy elfordul a kezemben. Meg kell szokni, más megoldás nincs.
2012. febr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mint minden másban a gitározásban ebben sincs etalon.. :D

ahogy neked kényelmes, majd magadnak kitapasztalod ne másokra hallgass ilyenekben... nekem is gyakran kicsúszott anno koncertezés közben a kezemből sőt a profikkal is mindig előfordul nem véletlenül van egy rakat felszerelve a mikrofonállványra vagy a gitárra... próbálj ki sokat hogy milyen vastagságú és mekkora kényelmes neked és gyakorolj! :D

2012. febr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
olyan pengetőt vegyég ami egy kicsit recés és akkor nem esik ki olyan könnyen a kezedből.
2012. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ChrisM ***** válasza:

Lehet amúgy a szélével is pengetni, az élére állítva és akkor egész más hangzást érsz el, mint pl ennek az elején:

http://www.youtube.com/watch?v=D6sOqMS0OvM

2012. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!