Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Paff, a bűvös sárkány c. dal...

Paff, a bűvös sárkány c. dal jelentése? A dalszöveg vége mit jelent? (100 Folk Celsius)

Figyelt kérdés

"Örökké él a sárkány, nem úgy a kisfiú.

Színes tollakkal nem játszik a felnőtt ifjú.

Egy szürke éjjel aztán Jani nem jött többé el"


A kisfiú (Jani) felnőtt lett, már nem volt igénye a játékra és nem is volt ideje meglátogatni Paffot (és valószínűleg idővel családja/munkája és egyéb feladatai lettek)


vagy

arra utal a dalszöveg, hogy Jani meghalt (a sárkány örökké él, de az ember nem)?


Az egyik sor ezt sugallja, a másik meg azt...


Ti mit gondoltok?



2012. márc. 21. 00:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
SZVSZ első felvetés.
2012. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Azt gondolom, hogy ez egy hatalmas baromság.

Komolyan ez a legfőbb gondod?

El tudom képzelni, mennyi szemetet tanulhattunk mi, anno irodalom órán.

Majd 300 év múlva ezt a 8 éveseknek való gyerekdalt is megtalálja vki és elemezniük kell?

Ember komolyan nem vagy normális XDDD

2012. márc. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
mivel drogos dal...valaki vagy lejön a cuccról, vagy belehal...szerintem belehal
2012. márc. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az eredeti dal tényleg a drogról szól, de a magyar változat már nem, átírták gyerekdalnak
2012. márc. 21. 17:53
 5/9 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: természetesen nem ez a legnagyobb gondom, de érdekel, hogy mások mit gondolnak
2012. márc. 21. 17:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
érdekes
2012. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
mi az eredeti dal?
2012. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

az eredetiben tényleg a drogról van szó


a magyarnak a vége meg... szerintem nem halálról szól, hanem arról, h előbb-utóbb mindenki felnő, Jani egyre kevesebbet játszott Paffal, a végén meg már nem volt rá szüksége, mert felnőtt.


szerintem ez a sor: "Örökké él a sárkány, nem úgy a kisfiú. "

azt jelzi, h a sárkány kortalan, de mivel kiemelte Jani korát (kisfiú) és nem úgy írta, h "nem úgy Jani", ezért nem a halálra utal. mert ahogy írta az egyik válaszoló, ez egy gyerekdal.


szerintem.

2012. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2012. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!