Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen tudással nem nagyképűsé...

Milyen tudással nem nagyképűség azt mondani hogy tudsz gitározni? Mikortól nem hangzik hülyén?

Figyelt kérdés

én inkább azt a kifejezést használom hogy "gitározom"


a fenti az olyan "ügyetlenül" hangzik


pl ő simán mondhatja hogy tud gitározni

http://www.youtube.com/watch?v=b-8uq7zEhzE szerintem


de aki mondjuk ilyet játszik :

http://www.youtube.com/watch?v=D-r5Zx9pXHc

ő tud gitározni?


:D:D


kicsit pihent egy kérdés, azért tettem fel, mert idegesít mikor vki el tudja játszani a nothing else matter első 4 hangját és azt mondja hogy ő gitározik..



2012. márc. 21. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a kérdésedben benne van a válasz. Viszont, attól még mondhatja valaki, hogy tud gitározni, mert ez csak egy megfogalmazás (persze nem a Nothing else matters esetében :D ). Egy kívülálló ember szemében (márpedig belőlük van több) egy gyors skála is profinak tűnik, miközben egy zenész egyből kiszúrja, hogy "na, ez is csak izomból skálázik". Tegnap este tiszta depi voltam, úgy éreztem, hogy semmit sem tudok, mert jazz leckéket tanultam, és teljesen elvesztettem a fonalat. Le is tettem a gitárt. Erre jön egy Illés-koncertrészlet, azon belül Szörényi a Boci-boci szintű gitárszólóival, és több ezer ember őrjöngött a nézőtéren. Nagyon relatív, hogy mi számít gitártudásnak. És szerintem sok zenész hiúságból, a konkurencia lenyűgözése miatt próbál fejlődni. Sokszor én is ilyen vagyok, nem tagadom. Ettől függetlenül, minél jobban játszol, annál jobban élvezed. És nálam ez a lényeg.
2012. márc. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És még valami. Minden hangszernél az elsődleges szempont, hogy mennyire jó hallgatni. És ez nem tempótól vagy bonyolultságtól függ. Ha nincs a zenének hangulata, megette a fene. :)
2012. márc. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha a nyelvtani részét nézzük, zeneművészetin mi is ahhoz szoktunk, hogy nem úgy mondjuk, hogy "tudok gitározni", hanem hogy "gitáron játszom". és akkor ez igaz is, és ha akarna az ember sem tudna belevinni nagyképűséget :D Minél jobban belemélyed az ember a zenélésbe, annál jobban rájön, hogy mennyi mindent lehet még tanulni..:D Kommenteknél is itt azért lehet látni, hogy ki a kezdő, és ki haladó :D Aki azt írja, hogy "már megtanultam játszani akusztikuson, most jön az elektromos", azon látszik, hogy fogalma sincs mennyi lehetőség van a hangszerben :D Aki meg 10-15éve zenél, vagy akár elég 5év is, és már látja, hogy milyen nagy szinteket el lehet érni, ők szokták mondani, hogy tanul gitáron, vagy hogy gitározik :D


A zenei részében meg egyetértek Kowaxos kollégával, egy hangszeres játék minőségén nem azt kell érteni, hogy milyen gyors, és milyen technikás. Nekem is van ismerősöm, aki mindig vagánykodik, hogy ő végigtappingelte a szólót, és nagyongyors tempóban szólózott a feje mögött, mégis mikor egy egyszerű dallamot kellene eljátszani, látjuk, hogy alapjábanvéve kapkod, és szar :D Szóval a tempó meg a technikai fogások csak vele járnak, és egy egyszerű, lassú szólóval is sokat lehet bíbelődni, lehet nagyon szarul, és nagyon jól is játszani, még ha egyszerűnek is tűnik első hallásra :D

2012. márc. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy gitárosnak mindig van hová fejlődnie, mindig van valami új. Én ezért is mondok csak annyit, hogy gitározok.
2012. márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!