Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektroakusztikus gitárokon...

Elektroakusztikus gitárokon le tudom cserélni a koptatót?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy gitárt (Cort Ad 880 ce Ns), viszont azon fekete koptató van, és én olyan pirosast szeretnék, de az olyan gitárokhoz nem elég vastag a pénztárcám :)

Tudtommal koptatót bármikor tudok cserélni a gitáron, de azért gondoltam megkérdezem, mielőtt megveszem a gitárt.



2012. márc. 24. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, de elég drágák a koptatók külön, erre készülj fel.
2012. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2000,- szóval nem olyan vészes még, de azt hallottam, hogy ezeken a gitárokon már hozzá ragasztják a koptatót magához a testhez. Igaz ez?
2012. márc. 24. 21:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, most hogy megnézem ezen nem csavarozva van, hanem nyilván ragasztva...

Bocs én elektromos gitárból indultam ki, ott meg ez kb egy 2 perces művelet...

2012. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

akkor gondolom ez esélytelen :(

köszi a választ!

2012. márc. 24. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy esélytelen max nehezebb.

Kérdezz meg egy szakmai fórumon olyat, aki ilyesmivel foglalkozik.

2012. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 peterlord ***** válasza:

Üdv!

Ha rendes (nem kicsi kínai kezek munkája) hangszerről van szó, akkor általában csontenyvet használnak ragasztáshoz. Ez bontható. Denaturáltszeszt injekcióstűvel a koptató alá kell juttatni, áztatni egy kicsit, mozgatni, majd leszedni. Ez hosszabb folyamat,a lakkozásnak általában nem árt,de sok buktatója lehet. Ha sikerült leszedni, szintén csontenyvel kell visszaragasztani, de előbb legalább egy éjszakát szárítani a denszesz miatt. Problémás, macerás, szerintem bízd szakemberre.

2012. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!