Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Igaz az hogy a Motörhead...

Igaz az hogy a Motörhead utálja a Metallicát?

Figyelt kérdés
Tudom hogy volt már ilyen kérdés, de ott nem kaptam meg a választ. Köszönöm a segítséget!!!!!
2009. jún. 14. 16:30
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
74%
Hát az előttem lévő válaszoló elég nagy baromságot mondott, nagyon buta vagy ha ezt gondolod és gondolom akkor nem vagy tisztában a stílusokkal, mert '80-as években alakult ki a metál, és az első bandák közé tartozott a Metallica, és a Slayer... mindkét banda 1982 körül kezdte pályafutását, és azt a stílust ők találták ki, ők hozták be.. Trash metálnak nevezik.. Vagy te a csókkirályra buksz? Meghallgathatnál néhány számot a Metallicától , és elgondolkodhatnál hogy van e kreativitásuk és érnek e valamit..
2010. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%
Egyetértek az előttem szólóval! A Metallica számai (főleg a Black Albumig) nem igazán hasonlíthatóak más zenekarokéval. Lehet, hogy elfogultság, de szerintem minden albumuk hozott valami újat a rockzenébe. Számomra ők a legnagyobb együttes zeneileg, dalszövegileg. Azt pedig, ahogy a Jason Newsted kilépését követően kimásztak a gödörből és talpraáltak mind zeneileg, mind emberileg...hát le a kalappal.
2010. febr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Thurston ***** válasza:
18%

Szerintem meg ti nem vagytok tisztában a dolgokkal. Aki szeritn a Metallica bármi egyedit mutatott, az egyértelműen barom. Nézzétek meg bármelyik hasonló együttest. Már jóval a Metallica előtt (amikor ti még szintipopot hallgattatok, vagy nem is éltetek) kitaposák azt az ösvényt, amit a Metallica végigjárt. A Metallica annyit tett le az asztalra, hogy POPZENE lett. Értsd: olyan zenét játszik, ami már előtte is létezett, csak korábban nem volt vele tele am édia, és ezért sok ember azt hiszi, hogy most aztán valami nagyon új dolgot hall. Tehát igen, ezeket a dolgokat ők hozták be. A köztudatba. Miután ügyesen elvették másoktól. (Az, hogy ti ezt nem tudjátok halljátok, a ti részetekről szegénységi bizonyítváncy. Mivel vagy arra utal, hogy nem jó a hallásotok, s azt se tudjátok mit hallotok egy zenében, vagy arra, hogy tájékozatlanok vagytok.)


De ha tudtok nekem egy olyan dolgot mondani, egy olyan zenei megoldást vagy ötletet, amit a Metallica talált ki, akkor elfogadom amit mondotok. De annak nicns sok értelme, hogy azt hajtogatjátok, hogy a Metallic márpedig eredeti.

2010. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Thurston ***** válasza:
34%

"Számomra ők a legnagyobb együttes zeneileg, dalszövegileg."


Ez megintcsak a te baromságod. A szövegeiknek nulla mondanivlaója van, és a legtöbbnek James elmondása szeritn még értelme se nagyon van. És hogy zeneileg jók lennének? Hahaha. James még azt se tudja, hogyan kell fogni a pengetőt, Kirk meg nem bír lejátszani egy három hangból álló gitártémát (linkeljem a videót?). Dalt szerezni meg egyáltalán nem tudnak, ugyanis a legötbb számuk kimerül üres témahalmozásban, de nincs semmi szerkezete.


És az a baj, hogy ezt észrevedd, ahhoz nem is kéne hozzáértőnek lennetek, hiszen nem tanulhat mindenki zenét, de az is épp elég, ha van minimális hallosádo, és hallottál már akár egy kicsit ismeretlenebb, profibb bandát. (Ugyanis ha bármelyikőtök meghallgatna egy Cynic-et, Opeth-et, vagy akármi hasonlót, és látná, hogy mit művelnek zeneileg, egy percig saem kételkednétek.)


Sajnos ma, hoyg a progmetál ennyire divatos lett, simán találni olyan tizenhat éves kölyköket, akik minden tekinttben verik őket zenei tudásukat illetően.

2010. febr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Thurston ***** válasza:
29%

"Meghallgathatnál néhány számot a Metallicától , és elgondolkodhatnál hogy van e kreativitásuk és érnek e valamit.."


Ez meg ea legnagyobb vicc. EMber, én zeneakadémián végeztem, és tudok egyet's mást a zenéről. Elég szomorú hogy te ezen kívól csak olyan zenéket hallottál, amihez mérten kreatívnak számít az, hogy végigjátszom kvintelve az összesm odális skálát, aztán albumról albumra ezt ismétlem, miközben élőben nem tudok eljátszani úgy egy számot, hogy ne csússzak el a többiektől... :P


Nézd cska, mutatok valamit.


Metallica, az istenek, akik iszonyú kreatívak, és zseniálisan zenélknek:

http://www.youtube.com/watch?v=yPg3B3xF-r0


Nem tud eljátszani egy olyan gitártémát, aminek a pontos (!) mását már kábé húsz hardrock bandától hallhattad.


Ez meg valami ismeretlen, tehetségtelen banda:

http://www.youtube.com/watch?v=l7B1OKdpTJo


Nem elég, hogy a srác hihetetlen tisztán énekel egy olyan gitártéma játszása közben, amihez a Metallica hozzá sem tudna szagolni (mert se nem olyan jó gitárosok, és James sem olyan jó énekes, így is nehezére esik élőbn eltalálni ah angot sokszor), de emellett teljesen egyedi skálákat dolgozott ki, amit nem tanítanak sehol, és soha nem hallhatott sehol. És tudjátok ez nem egyedi eset, mert ilyen bandák minden korban voltka, csak ugye nem populárisak.



Szóval szerintem itt aki nem tudja, hogy mit beszél, az te vagy.

2010. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Pár helyen már olvastam a válaszaidat, itt is osztod az észt , sőt nem is a kérdésre válaszoltál. Persze értékelem a te nagy zenei tudásodat, de fogadd már el, hogy nem Opeth, Pain of Salvation, Cynic és egyéb kevésbé ismert banda van a világon. Ezeket az együtteseket is szeretik nagyon sokan, és a Metallicát is, mégha szerinted popzene is. Ezzel nem vitát akarok, csak fogadd el, hogy ez a zenekar is a világon van. :)
2010. febr. 9. 20:54
 17/22 Thurston ***** válasza:
16%

Vagy mondjuk még meg lehetn ézni ezeket a fiúkat is:

http://www.youtube.com/watch?v=1ASwqPPNLck


Aztán ha valamelyikőtök zenél, nyugodtan próbálja meg eljátszani ezeket a témákat, utána meg bármelyik Metallicát.

2010. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
2010. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 FAKESZmester ***** válasza:
81%

ki volt az a tudatlan aki aztmondta h a Metallica és a slayer alakitotta ki a metált??

közel sem

"Ozzy Osbourne együttesével a Black Sabbathtal megteremtette a heavy metal műfaját a Led Zeppelinnel és a Deep Purple-lel egyetemben."

ezt a wikipédiárol szedtem le szal ezt nemigen tudjáttok megcáfollni

am meg a metallica 65évesen közel sem fog olyan koncertet adni mint a motörhead hegyalján meg azis igaz egyáltalán nem eredetiek ....

2010. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
78%
Hát ez teljesen nagy hülyeség PL.: Master of puppets 18 évesen írták komolyan halgassátok meg
2010. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!