Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Michael Bublé a Feeling good...

Michael Bublé a Feeling good című számában kihez beszél?

Figyelt kérdés

Pl. Bird flyingh high- You know how I fell.

Ez úgy van, hogy: A madarak magasan szállnak- Ti (a madarak) tudjátok, hogy érzek.


Vagy: Te (a szerelme pl.) tudod, hogyan érzek?


2012. márc. 30. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Csiszolni kéne kicsit az angolon.

A megszólítottak a "birds flying high", vagyis a magasan repülő madarak, és ennek analógiájára az egész szám. Értem?

Tehát cselekvésről, igéről szó nincs, a "flying" itt gerund, állapotot fejez ki, a "river running free" (kíváncsi lennék, minek fordítottad volna, talán úgy, hogy folyó, szaladj szabadon) az pedig szabadon futó folyó.

A szövegben a költő megszólítja ezeket a szabad állatokat, szép illetve sérthetetlen természeti jelenségeket, és közli velük, hogy ők bizony tudják, hogy ő most hogy érez. A szövegből nem derül ki pontosan, hogy miért ilyen boldog a költő, de a közvetlen oknak az látszik, hogy hasad a hajnal és ezáltal itt egy új nap, egy új lehetőség.

Remélem, minden kíváncsiságodat kielégítettem.

2012. ápr. 1. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár lehet, hogy mégsem gerund, mert az főnévként és melléknévként viselkedő igéből és -ing végződésből képzett szavak, melyek igeként és főnévként is működnek, ez meg leginkább melléknévnek fordul, szóval valami angoltanár segítségét kérném, ha jár erre...
2012. ápr. 1. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet, offolást nem kérek, egy éve tanulom az angolt, gerund igékről még csak hallani sem hallottam. :)
2012. ápr. 1. 12:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Általánosságban mondtam, hogy csiszolni kell, látod, rám is igaz :D
2012. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!