Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Segítséget! Egy jobb kezes...

Segítséget! Egy jobb kezes gitáron a jobb kézzel pengetek és a bal kézzel fogom le a hangokat?

Figyelt kérdés

jah és a magas hangok felül vannak vagy alul?

Nekem a mély hangok vannak felül és nemtudom hogy ennek hol is kell lennie és hogy ez jó e így.. :)

na és a jobb kezes gitárt a jobb combomra kell helyezni?


bocsi hogy ilyen tudtatlan vagyok de ezelőtt sohasem fogtam gitárt a kezemben és nem vagyok otthon a témában..:)


2012. ápr. 4. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Fő kérdés:igen

2. kérdés: felül

3. kérdés: oda teszed, ahol kényelmes

2012. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

3. kérdésre kiegészítés, ha a klasszikus tartást akarod elsajátítani, akkor merev ülőrészű (nem süppedős), karfa nélküli székre ülsz, úgy hogy egyenes a hátad, a térdek pedig derékszöget zárnak be, a combok előre néznek. A jobb combodat a baltól 45 fokos szögben jobbra elfordítod. A balra helyezed a gitár úgy, hogy a támasztási pont körül szintén kb. 45 fokos szögben óramutató járásával megegyező irányban a gitár nyakát megemeled. A gitár kvázi belefekszik a combjaid közé. (Ez a tartás egyes B.C. Rich gitárnál nem ajánlott!)

Könnyítheted a játékot, ha a bal lábadat lábzsámollyal megemeled.

2012. ápr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!