Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitár tanulás?

Basszusgitár tanulás?

Figyelt kérdés

-Meg lehet tanulni tanár nélkül, könyv-net segítségével otthon? Illetve mennyire nehéz így?

-Milyen gitárt ajánlanátok így kezdéshez, mennyibe kerülne?


Zenei érzékem van, 9 évig játszottam különböző hangszereken (furulya, fuvola, zongora-szóval a gitárhoz nincs sok közük), zenei ismereteim vannak, bár amint hallottam, gitárhoz nem kell sok.


2012. ápr. 10. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

meglehet! kicsit nehéz, de ha elszánt vagy, akkro lehet

zenei előképzettség nagyon jól jön, azért a gitár nem csak az eszement szólózásról szól, főleg a basszgitár nem. kezdésnek egy ibanez gsr180at,ajánlanék, én is azon tanultam, hihetetlen kényelmes nyaka van basszusgityóhoz képest. és a hangja is szép. van egy jókis piros könyv, cd melléklettel, Phil Capone - Hogyan játsszunk Basszusgitáron? 4500 ft. én is ebből tanulok.

2012. ápr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszod, akkor már csak a szüleimet kéne meggyőzni, hogy bizony nem lehetetlen tanár nélkül...:) A 4 és az 5 húros basszusgitár között mi a különbség? (a húrok számán kívül :D) Mennyivel másabb játszani rajtuk?
2012. ápr. 11. 13:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is könyvből tanultam, amit az előző írt azt én is csak ajánlani tudom.


Végülis főbb különbség tényleg csak a húrok száma

4 húros standard hangolása (vastagtól vékonyig) E,A,D,G

még az 5 húros kap egy mély H húrt, szóval H,E,A,D,G

de van 6 (H,E,A,D,G,C) és 7 (H,E,A,D,G,C,F) húros is.

Én 4 húrost használok, (játszottam már 5 húroson is)

De írtam már át eredetileg hat húrosra szánt számot is 4 húrosra.


Szóval a lényeg az, hogy több húrral, a mély és magas hangokat több helyen foghatod, ami azért a komplikáltabb számoknál kényelmesebb játszást eredményez.

2012. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!