Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek! Számotokra mit...

Rockerek! Számotokra mit jelentenek kedvenc számaitok és együtteseitek?

Figyelt kérdés
Ha lehet előadó + számcímet is mondjatok. Kisebb jellemzés. Vagy összefoglalón a kedvenc számaitokról.

2012. ápr. 14. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kedvenc számom a To live is to Die a Metallicától. Ez a szám olyan rétegzene amit csak egy igazi ős-metalos képes átérezni. Hetfieldék a volt basszerosuk, Cliff Burton halálára írták ezt (nem tudom, ismered-e a körülményeket, de azért leírom: a Metallica az Anthrax-szel turnézott Svédországban, amikor a busz megcsúszott /esetleg a sofőr aludt el/, Cliff kirepült az ablakon és a busz ráborult. Ironikus hogy senki másnak nem esett baja... amúgy szerintem a világ egyik legjobb basszerosa volt). A szám 98%-ban instrumentális, csak egy fél percig van szöveg amit még Cliff írt korábban:

When a man lies he murders

Some part of the world

These are the pale deaths

Which men miscall their lives

All this I cannot bear

To witness any longer

Cannot the kingdom of salvation

Take me home?

Na ez a pár sor hihetetlenül sokat jelent nekem, hiszen a példaképem írta. És mindig megkönnyezem. Sokat nem lehet róla írni, ezt hallgatni és érezni kell.

http://www.youtube.com/watch?v=2WdYt9VkVek

De írhatnék bármelyik Metallica-számról pl a For Whom the Bell Tolls-ról, a Master of Puppets-ről.

2012. ápr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :D
2012. ápr. 15. 14:16
 3/5 Milan96 ***** válasza:

Lelki támaszt

pl Nirvana: Lithium

AC/DC: Stormy May Day ezt a kettőt pl akkor halgatom ha depis vok

2012. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Régi kérdés, de unatkozom, úgyhogy válaszolok. :D


Általában a kedvenc együtteseimet azért szeretem, mert mindenfajta hangulathoz találok megfelelő számot, ami nekem nagyon fontos, szeretem, kicsit ilyen musical.-életet élek, minden fontos/kevésbé fontos pillanathoz kell valami háttérzene. :D


Hogy nevesítsek is, pl. Dalriadát akkor hallgatok, mikor viszonylag jó kedvem van (mondjuk egy Vérző imát pont nem, de az Ígéretet mindenképp), vagy szeretném, ha boldog lennék.

Nem hinném, hogy bárki ismeri a Blue Gillespie nevezetű walesi zenekart, de ők a negatív érzelmek levezetésében segítenek.

A jelenlegi kedvenc számom a Nightwish-tól a Last ride of the day, merem állítani, hogy Tuomas egyik mesterműve, főleg dalszöveg terén. Segít meglátni a szépet a világban, feltölt energiával.


Alapvetően a folkosabb vonalon mozgok, mert többnyire egyszerűen boldoggá tesz.


Most ami még beugrik, az a Manowar, szövegektől függetlenül maga a zene sokszor ilyen "csakazértis megmutatom" vagy "leszarom a véleményed" hangulatba hoz, mikor bájos vigyorral küldök el mindenkit a fenébe, ha úgy érzem, hogy megérdemli.


Rengeteg kedvencem van még, de a további regényírástól megkímélek mindenkit, aki esetleg végigolvasta az agymenésem.


Szép napot mindenkinek, megyek Manowart hallgatni. ;)


(20/L, csak miheztartás végett)

2012. máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 brigi0202 válasza:

Three Days Grace- Never too late:

Nagyjából az életem(kisgyermek és jelen) életem "írja le"

Three Days Grace- Just Like You- anyámmal a kapcsolat

Bármelyik Asking Alexandria szám képes felvidítani/ erőt adni bármelyik pillanatban

A Day To Remember- Coming Down, Remember Everything- jelenlegi életem

Black Veil Brides összes- beleremegek ha hallgatom

és a Bring Me the Horizon ( imádom Oliver Skyes tetovált nyakát :D)

Lehet picit depizős lett de ezek a kedvenceim

( 13/L)

2014. jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!