Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hasonló zenekarokat...

Milyen hasonló zenekarokat ismertek? (Kérlek szépen minél többet, ha lehet. )

Figyelt kérdés

~ Leginkább magyar, angol, vagy bármilyen ázsiai nyelven énekeljenek, de igazából mindenre vevő vagyok a németen kívül (nem tudom miért, de valahogy irritál.) csak hangozzék jól a szövegük. =)

~ Ami talán a legfontosabb, hogy igényesen megHANGSZERelt, dallamos, ritmusos dalokat játszanak semmiféle elektromos disco (tuc-tuc) betét nélkül.

~ Az énekes legyen egy egyéniség, egyszerűen bűvöljön el, esetleg nevettessen meg, amit a színpadon művel. Egyáltalán nem baj, ha valamilyen szinten polgárpukkasztó.

~ A banda ne egy hetvenes-nyolcvanas évekbeli nosztalgia zenekar legyen, akiknek már legalább két tagjuk meghalt. A lényeg annyi, hogy mostanában legyenek ismertek, és koncertezzenek is. =) Sőt, kivételesen ha a fenti pontok stimmelnek, egyáltalán nem baj, ha az együttes felkapott.

~ Bármilyen műfajra vevő vagyok a fent említett elektromos betét jellegű dalokon, a hip-hopon, a rapen, és a hörgős metálon kívül. (Az utóbbiból a lightosabb még nem probléma.)


~ Előny, ha legalább egy kimondottan aranyos, helyes pasas van a bandában, esetleg néhány tagnak van valamennyire hosszú haja, esetleg szemüveges. =)

~ A kedvenc műfajaim az alternatív (rock/pop), punk, meg az underground.

~ Kedvenc külföldi együttesem a Green Day, és kedvenc hazai együttesem pedig a Quimby, így viszonyítsatok. =P

~ Nem baj, ha a banda több műfajú zenét játszik, azt nem nagyon szeretem, ha minden számuk hasonlít egymásra.

~ Szóljon valamiről a szövegük, vagy legyen akkora rizsa, hogy nem értesz belőle semmit. =) (ez inkább a magyar együttesekre vonatkozik amúgy.)


Na szóval úgy ennyi. Kihangsúlyoznám, hogy nem kell feltétlenül minden pontnak megfelelnie, főleg a felsorolás második részében, csak ha ajánlasz valamit, mondd hogy mi nem felel meg az elvárásaimnak. =) Ízelítőket is nagyon szívesen fogadok. ^^


Még egy utolsó, hogy egyszemélyes előadókra is nyitott vagyok valamennyire, de ott tényleg feltétlenül fontos minden az első felsorolásomból azzal a különbséggel, hogy egyáltalán ne legyen felkapott, mert azokból csak szörnyűet hallottam még. =( Ja, és mindenképpen ő játsszon hangszeren, ne más! Nagyon szeretem pl. Alexander Rybakot, vagy Frenket.


Tudom, hogy egy kicsit sznob vagyok, de nagyon köszönöm a bármilyen jellegű segítséget! =)



2012. ápr. 15. 17:23
 2/5 A kérdező kommentje:
Jajj, igen, őket már fel is raktam a "szimpi zenakarok" listájára egyszer. =) Nagyon szépen köszönöm a videókat. ^^ Ja, és azt kifelejtettem, hogy minden válaszolónak jár a zöld kéz. :3
2012. ápr. 15. 17:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Szívesen :) ezt a videót még be akartam linkelni

http://www.youtube.com/watch?v=-XNeU88p8Zg&context=C445364dA..

2012. ápr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

the grenma


szerintem nagyon jók. szöveg,zene egyaránt ott van, a tagok szimpatikusak, az énekes hangja elég egyedi (szalay csongor).

amikor elkezdtem őket hallgatni, csak úgy kíváncsiságból, eléggé meglepődtem, hogy nem volt olyan számuk, ami ne tetszett volna valamiért, pedig én is nagyon válogatós vagyok zenében..


na szóval, ha esetleg nem ismered őket, nézz utánuk ;)

2012. ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A The Grenmát én is ajánlom. :D Meg ha már Grenma, akkor Alvin és a Mókusok. :)

és még:

Rise Against (a világon a legkedvencebb zenekarom, a mondanivalójuk nem semmi, imádom őket)

Avenged Sevenfold

A Day To Remember

Fit For Rivals

Road


Néhányban előfordul egy kis hörgés, de az éneklős rész több. :D

2012. ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!