Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A metál bandákban miért...

A metál bandákban miért használnak 5húros basszusgitárt?

Figyelt kérdés
nekem 4 húros basszusom van,váltsak át 5húrosra, nem értem ennek mi a lényege kérlek magyarázzátok el

2012. ápr. 19. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne válts át.

Az 5 húros basszusgitárnak két oka lehet.

Metál zenében főleg az, hogy az átlagosnál lejjebb vannak hangolva (sokszor pont egy kvarttal), így nem kell a basszusgitárt is hangolni, egyszerűen egy plusz húrral megoldható a mélyebb tartományban a játék.

A másik oka például jazzben, hogy több húron ugyanazt a témát több helyen, többféleképpen el lehet játszani, nem kell annyit ugrálni, skálákat egyszerűbben lehet játszani.

Ha nem érzed az 5. húr hiányát, teljesen felesleges váltanod.

2012. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló teljes mértékben lefedte a témát, én már csak egy tanácsot adnék :D

teljesen logikus, de nekem sem jutott eszembe, amíg nem mondták. Szóval ha metált akarsz játszani, és szeretnéd, hogy még mélyebb hangja legyen a gitárnak, veszel egy 5húros szettet, és a legvéknyabb, (G) húrt nem rakod fel, hanem mindent egyel lejjebb. Akkor meglesz a legmélyebb H húrod, és lesz olyan mély mint egy 5húros. Érted mire gondolok :D

2012. ápr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat,az utóbbi ugy értetted,hogy vegyek egy h húrt és vegyem le g húrt, fasza ötlet de a H húrnak mélyebb lenne a hangja vagyis hogy a hangszedők jól vennék a hangot,pont olyan lenne mint az 5húrosé?
2012. ápr. 19. 11:57
 4/12 A kérdező kommentje:
És akkor hogy kéne hangoljam,úgy mint a 4 húrost, vagy mint az 5 húrost G nélkül
2012. ápr. 19. 12:02
 5/12 anonim ***** válasza:
mint az 5húrost, csak G nélkül, értelmeszerűen akkor lesz mélyebb a hangzás :D
2012. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mondjuk azt nem tudom, hogy a hangszedő mennyivel másabb, de én láttam olyan 4húrost gitárt, ahogy úgy oldották meg, ahogy én mondtam, és tökjól kiszólt. Szerintem ugyanazt a hangtartományt bírnia kell. 6húros gitárt is szoktak lehangolni 7húros mélységig, és ugyanúgy szól :D
2012. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És majd mire hangoljam, AEAD vagy BEAD ,melyiket hansználják többet?
2012. ápr. 19. 16:14
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindkettőt gyakran használják.

De nem értem miért akarsz egy kvarttal lejjebb hangolni, ha néhány órája még azt sem tudtad mire való?

Milyen zenéket játszol egyáltalán?

2012. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
én Slipknot ot , Korn, Suicidie Silencet, tudom hogy ezek nagyjából mikre hangolják ,csak hogy az utóbbi 2nél 5húrosat használnak
2012. ápr. 19. 17:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát így azért belefuthatsz olyanba, hogy kevés lesz a húr néhány témához, mindenesetre a normál hangolásnál még mindig sokkal közelebb leszel a valósághoz...
2012. ápr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!