Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár szóló problémák? Lsd lent

Gitár szóló problémák? Lsd lent

Figyelt kérdés

Lassan 10 éve gitározom, együttesben is játszottam. Gyakorlatilag minden technikát szépen tudok használni (talán kivéve tapping, de azt nem is szeretem) ismerem az alap skálákat. Problémám a következő: mindíg is ritmus gitáros voltam, az pontos tudom mikor mi jön, nem csúszik el. Azonban ha nekem kell szólóznom, a legegyszerűbb szóló dallam is szanaszét esik (nemhogy, saját dallam, vmi egyszerű szám) pontatlan, a szünetek elcsúsznak stb...egyszerűen nem értem miért. Guitar Pro meg a jó öreg

metronómmal gyakoroltam sokat, de semmi. Van valakinek valami ötlete, mi lehet a gond (helyes a pengetésem, az sem) Minden megy, de egyszerűen nem tudok "rájátszani"

(Stílus mindegy, de egyébként rock) Tud valaki valami technikát, programot, amivel kifejezetten szólózást lehet gyakorolni, ami kifejezetten szólóhoz ritmusérzéket fejleszt? Köszi!!!



2012. ápr. 30. 09:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, csomó ismert számot "lelassítottam" úgy még kb, de úgy is bizonytalan. Sokat hallgattam úgy számokat, hogy most erre a szóló hogy jön ki, a ritmusgitárra, dobra, de csomó számban számomra értelmetlen és össze vissza, míg a riffek tök tiszták. De én akkor is akarok szólózni:)
2012. ápr. 30. 09:21
 2/5 Jakcsi ***** válasza:
Mióta beszélni magyar?
2012. máj. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes offot... nem ide fogom szétfogalmazni amit leírok, szerintem értelmes kérdés volt. Imádom amikor ezen lovagol valaki.
2012. máj. 1. 15:02
 4/5 Epyca válasza:

Próbalj meg előszor negy alap akkordra szólózni.

Mindegy mi, metronom meg ilyenek nem kellenek.

Csak erezd es menni fog az! =)

2012. okt. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha gyorsabban akarsz szolozni, valts gitart. A legelso szolo amit megtanultam az a Smoke on the wster volt :D pentatonikus moll skalaval sokat lehet jol improvizalni.
2016. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!