Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért drágább a papírtokos...

Miért drágább a papírtokos CD/DVD mint a sima műanyagtokos?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt divat lett a ragasztott papír CD tok és valamilyen oknál fogva ez a verzió drágább, mint a sima műanyagtokos.

A műanyagtokos CD-ket pedig úgy forgalmazzák, hogy: Eastern Europe számára. (2500-4000 Ft között vannak az ilyen CD-k, míg a papírtokos 4500-7000Ft)

Persze a papírtok jobban néz ki, de nem hinném, hogy ennyivel drágább lenne az előállítási költsége. És igazából közel sem olyan strapabíró, mint a sima műanyag.



2012. ápr. 30. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Vedd tok nélkül (hengerben?) a lemezeket, problem solved.
2012. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ó, bocs!

Úgy értem, hogy a zenei CD/DVD, ami lassan megszűnik az mp3 letöltések miatt.

2012. ápr. 30. 15:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Jaa, bocs, én meg nem is néztem h a /zene témakörben válaszolok, szoktam számítástechnikában is. :DD


Hát a papírtok általában "díszcsomagolás" néven fut, így az eszmei értéke nagyobb, mint egy műanyag toké. De gondoljunk csak bele. Egy műanyag tok nagyker áron 50-100 Ft lehet kb. Ebbe belemegy 2 papír lapka, így legyen mondjuk ~120 Ft. A kemény papírból készült, igényesen nyomtatott borító is hasonló áron lehet... nem tudom. Nekem a műanyag tokos lemezekről mindig a mulatós, Lagzi Lajcsi típusú albumok jutnak eszembe, míg a papír tokról általában a kedvenc együtteseim. Szerintem itt az eszmei érték a fő.

2012. ápr. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!