Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen nehéz megtanulni...

Milyen nehéz megtanulni hegedülni? Egy hegedűre többet kell költeni, mint egy akusztikus gitárra?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni hegedülni. Tényleg nagyon nehéz megtanulni hegedülni?


A hegedű mennyire kényes? Drágább a karbantartása, mint egy akusztikus gitárnak? Gondolok itt a húrokra, hegedű viaszra, vonóra. Ezen kívül mi kell még egy hegedűhöz?



2012. máj. 9. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz tényleg. Megtanulható, de sokszor évek tapasztalata szükséges ahhoz hogy úgy szoljon hogy az tényleg szép legyen, akkor is ha mondjuk már sok fogást tudsz. Kezdd el nyugodtan, élvezni fogod szerintem.

Húrt cserélni nagyon ritkán kell, a többit pedig egyszer megveszed és kész. Egy hegedű mindennek ami kell magából a hegedűből, tokból, vonoból, és a gyantából áll. Hogy mennyibe kerül az attól függ milyet szeretnél, a legelsegolcsóbak (amik használhatók)olyan 35000 körül lehetnek, de természetesen vannak angyon drágák is, ez tőled függ milyet szeretnél.

2012. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz hangszer, jó fül kell hozzá. Ha már van egy normális hangszer, nem kell rá sokat költeni. Néha elszakadnak a húrok, de az nem fog anyagilag padlóra küldeni.
2012. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Blaiseboy válasza:
100%

Nekem egy baratnom hegedult, es meg sem foghattam a hegedujet. Hozzateszem konkretan favago vagyok... :D

Arat nem tudok, de biztos piszok draga.

Megtanulni meg az egyik legnehezebb hangszer.

2012. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 halibel ***** válasza:

Kb. 5 éve hegedülök, versenyszerűen. Igen, nehéz, az egyik legnehezebb hangszer, nehezebb a gitárnál is. ( Gitározok is)

Eléggé kényes, én sem engedem meg senkinek, hogy megfogja, és drága...pl. csak a húrgarnitúra 10 000.-, és ott van még a gyanta, tisztítószer, hagynesoroljam...

Szerintem zongorázni könnyebb... ( zongorázok is), és olcsóbb, bár hegedűvel fogok továbbtanulni.

Válaszolva:

1.Elég nehéz, rengeteg, napi 3 óra gyakorlás.

2.Igen, sokkal.

3.NAGYON kényes... mint egy macska :D

4.Igen, drágább.

5.Sokminden, de tanártól kérdezd.

Sok szerencsét!! :)

2012. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én két éve tanulok hegedülni,hiába tudom a fogások még több év kell ahhoz,hogy normálisan megszólaljon.Nekem csak egyszer szakadt el azóta húr,vigyázni kell rá mert nem jó neki minden :) Nem vettünk hegedűt a tanárom adott addig még meg nem veszem azt vagy egy másikat.De nagyon olcsón is hozzá lehet jutni.
2012. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
én 6 évig hegedültem(tanár probléma miatt hagytam abba), és az iskolában engem tartottak az legtehetségesebb hegedűsnek. nekem nagyon egyszerű volt, de lehet hogy ez adottság. a fekvések mentek nehezebben. amúgy fogalmam nincs, hogy mennyi most egy hegedű, de nem hiszem, hogy ha beruháznál egyre, akkor utána is sokat kellene fizetned. egyszer kell megvenned a nagyrészét(húrok; gyanta, ha elfogy; vonószőr, vagy maga a vonó, ha eltörik) ezeket mind csak nagyon ritkán kell újra megvenned. ezt a hangszert csak ajánlani tudom, mert tényleg egy élmény, amikor a kezedbe veszed, és hallod, hogy milyen csodálatos dolgokat lehet ezzel a handgszerrel művelni.:)
2012. máj. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!