Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik hangszeren...

Szerintetek melyik hangszeren könnyebb megtanulni? Zongora-gitár?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
zongora, aki mást mond az csak az egyiket ismeri. :D
2012. máj. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

megtanultam a für eliset kb 2 nap alatt úgy hogy nem gyakoroltam egész nap, és readásul egész életembe kb ha 50 órát zongoráztam max


5 éve gitározom, és most kezdtem nem rég bele a für elise be, de igen szenvedek vele, igaz hogy más stílusba vagyok otthon, de sokkal sokkal nehezebb


de a gitár az lazább, bárki bármit mond, mit a zongora:D


röviden tömören a ZONGORA

2012. máj. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Zongora!!!
2012. máj. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A gitár tanárom is azt mondja, hogy zongora valamivel könnyebb. A gitáron némely dallam, akkord transzporálható, ami miatt bár lazább, épp ezért nehezebb is.
2012. máj. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a gitáron te képzed a hangokat, amit még meg is kell szólaltatnod. a zongoránál meg készen megkapod a hangot és elég megszólaltatnod. a gitáron magasabb szinten nehezebb játszani.
2012. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőn érdemes megtanulni..


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, én 8 éve gitározok és nem zongoráztam rendszeresen soha. Nemrég elkezdtem megtanulni gitáron Lamb of God-tól a Grace című számot (nem várom el, hogy meghallgasd! :D), és nem mondom, hogy nehéz volt, de... hát kellett egy jó pár óra, amire a szólóban az arpeggiot megtanultam.. Ugyanezt megpróbáltam zongorán és egy 15 perc alatt ment az egész szóló..


Ezen kívül zongorán a többszólamúság sokkal jobban ki van használva. Például én nemrég újrakezdtem a klasszikus gitározást és ugye ott is jelen van a többszólamúság, de ott ahol én szenvedve befogok egy hangot, ott az eredeti zongoraműben egy egész akkordot kell játszani. Azt is kell viszont tudnod, hogy én játszok neked gitáron olyan akkordot, amit aligha el tud játszani egy pár éve zongorázó ember.. Csupán azért, mert nagyobb hangtávokat be lehet fogni gitáron.


De ha te szeretnél valamelyiken megtanulni, én ajánlom a gitárt, nagyon a szívedhez tud nőni.. :)

2012. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
64%

Attól függ játszottál-e előtte valamilyen hangszeren!!

Én 7 éve hegedűlök nekem könyebb lenne a gitár de ha most kezdesz el zenét tanulni akkor a zongi könyebb sztem!!! :D

2012. máj. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!! sokat segítettek a tanácsaitok :)
2012. máj. 14. 10:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
amelyiket szeretnéd. a zongora mindig jól jön, a gitár közösségibb hangszer:))
2012. máj. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy szépen meg tudj szólaltatni egy gitárt, nagyon sokat kell gyakorolni és számtalan technikát elsajátítani. Lehet kitartva, tompítva, rezegtetve, "pattogósan", sikálva, lyuk fölött pengetve, húrláb közelében pengetve, húrt nyújtva stb. Mindenhogy másképp szól. Ráadásul a hangokat sem olyan könnyű megtalálni rajta, mint a zongorán, ez utóbbin legalább ott vannak feketén félhangok, és ahol nincs fekete billentyű, ahhoz némiképp lehet tartani, hogy ott van a h,c, é,f.

Ezen felül a gitárhúr főleg a kezdetekben sokaknak fájdalmat okoz, ami tovább nehezíti a tanulást.

2014. ápr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!