Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az éneket a gitárral hogy...

Az éneket a gitárral hogy párosítjátok gitározás közben?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogyha gitározok nem tudok énekelni, mert csak egy dologra tudok koncentrálni. Ti ezt hogy oldottátok meg ?

2012. máj. 16. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Sehogy, mivel az emberi agy nem tud két dologra teljes erővel koncentrálni, fact. Így valamelyiket automatizálni kell és ez általában a gitár... én azt ajánlom, építsd fel szép lassan a dolgot. Először úgy énekelj, hogy csak egyszer pengeted az akkordokat ütemenként. Így megy? Ha nem, akkor lépjünk egyet visszább, csak pengesd a húrokat tompítva ritmusra (pl 4/4-ben)... ennek már mennie kell. Aztán ha ez megy, akkor lépjünk vissza az első lépésre, pengessük az akkordokat (de csak egyszer), váltsuk őket amikor kell. Aztán legvégül próbáljuk meg hozzáadni a ritmust.



Ja és a másik, írtó fontos dolog: külön tanuld meg az éneket és külön a gitárt. Mindkettőt profin kell tudnod, hogy működjön a dolog. Nem állhatsz le keresni egy akkordot, miközben ráadásul a dalszöveget is elfelejtetted, vagy hogy a következő részt hogy is kell énekelni.

2012. máj. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha pedig szólisztikus dolgokat akarsz játszani ének közben, akkor ajánlom, hogy előbb kezdj 3-4 akkordos, egyszerű dalokkal.
2012. máj. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje gitározol? Ez kialakul egy idő után, van akinek előbb, van akinek később. A gitározás egyszerre jobb-bal agyféltekés gondolkodást igényel. Nálam mondjuk könnyen ment, sőt a legelső dalt, amit feladott a tanárom ,csak úgy tudtam eljátszani, hogy közben énekeltem az általam már jól ismert dalt.
2012. máj. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

már hogyne tudna az ember kétfelé figyelni? Zeneművészetin folyton szivatnak olyan feladatokkal, hogy zongorázol egy szólamot, és mellé énekelsz egy másikat. És ott nem akkord-kíséret, teljesen más dallamokkal kell ezt megcsinálni :D

Gitárnál addig gyakorold a gitárt, amíg már nem kell rá odafigyelned legkevésbé sem, hanem jár a kezed. Kell hozzá egy bizonyos tapasztalat, de az ilyen 3-4akkordos nótákat ha eljátszod naponta 100x, azt fogod észrevenni, hogy már akár beszélgetni is tudsz úgy, hogy oda sem kell figyelned igazán, hanem magától jár a kezed. Ha már így megy a gitár, akkor énekelhetsz mellé:)

2012. máj. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, de értem amit mondasz első, szóval igen, az a lényeg, az egyik (inkább a hangszer) menjen már automatikusan
2012. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!