Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek?

Milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
szeptemberben fogok kezdeni zenesuliban tanulni. de csak nyáron tudjuk megvenni, mert ugye szeptember környékén sok a kiadás, így a tanár segítségét nem tudom kérni. milyen gitárokat szoktak ajánlani a zenetanárok és milyen árkategóriába? vagy ti milyennel kezdtétek, ami megfelelt nektek, mint kezdő? előre is köszi a válaszokat. :D

2012. máj. 22. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Államilag támogatott zeneiskolába mész?

Mennyid van rá?

2012. máj. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A műanyag húros gitárt szokták ajánlani de szerintem a fémhúroson is simán meglehet tanulni. Én is azon tanulok.

Árba pedig olyan 20-25 ezer körül.

2012. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy államilag támogatott-e és 20-25ezernél nem szeretnék többet rászánni az elsőre. de pl. úgy hallottam h a cort gitárok 25-30ezerért is nagyon jók. ez igaz? :D
2012. máj. 23. 17:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor úgy kérdezem, hogy sima zenesuli ugye? :D nem rocksuli, és nem magántanár, hanem zenesuli? Oda nylonhúros kell, mert ott csak hátrány a fémhúros, illetve ha olyan a tanár, ki is hajít gitárral együtt :D
2012. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem magántanár és nem si rocksuli, szimpla. :D

köszi az infót. :D

2012. máj. 23. 19:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Leginkább azt javaslom, hogy ha most még megvan rá a keret, tegyétek félre azt a 30ezer forintot, és ha lesz tanár, majd ő segít. Ne ugorj bele olyanba, amire rábeszél pl egy eladó, mert nem biztos, hogy ugyanaz az érdeke, mint neked :D meg ne hallgass olyanokra, akik nem értenek hozzá
2012. máj. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen végülis erre jutottam, mert nem szeretném ha kirakna a gitárommal együtt. :S :) köszi. :)
2012. máj. 23. 20:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Nylon húros gitárt szoktak klasszikus zenéhez használni. Amúgy tényleg vannak tanárok, akik nagyon maradi gondolkodásúak, ha komoly zenéről van szó. Ha esetleg kifogsz egy ilyen tanárt, akkor biztos lehetsz benne, hogy meg fogja követelni a nylon húrosat. Illetve van olyan is, hogy a helyes gitártartás érdekében egy zsámolyt is venned kell amit a lábad alá raksz. Nem vicc, volt már ilyen :) De valószínűleg legtöbb helyen, ha ezt el is várják van a zenesuliban és nem kell külön venni/cipelni.


Én a helyedben azt csinálnám, hogy bemegyek a zenesuliban és megkérdezek egy tanárt, hogy mit ajánl! Biztos, hogy segíteni fog annak ellenére is, hogy csak később tudnál kezdeni. Legalább is nálunk zenesuliba nagyon rendes tanárok vannak, de gondolom máshol is a többség az.

2012. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!