Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok Egy Marshall ma50h...

Gitárosok Egy Marshall ma50h fejet és hozzátartozó ládát szeretnék venni? Igaz hogy a csöves erősítőkkel nem olyan jók a multieffekt pedálok? Túl sok a zaj?

Figyelt kérdés
Egy Boss me 25 multim van ami nem volt olcsó tehát nem szertném elveszteni a használhatóságát...

2012. máj. 25. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a zaj, hanem az erősítőbe menő jel szintje lesz magas, ami a tiszta csatornán is esetleges "nyúlósodáshoz" vezethet. A multi erősítő és torzító szimulációjával elveszíted a dinamikát, a természetes torzítást, amit én nagyon szeretek a csöves erősítőkben.

Azt kellene kiderítened, hogy az effekt körre rá tudod-e kötni a multidat, így a multiban lévő effekteket továbbra is használhatók lesznek.

2012. máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
arra gondolsz hogy van e 'effect loop' bemenet az erősítőn?
2012. máj. 25. 20:38
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]



mint például ez itt?

2012. máj. 25. 20:48
 4/8 A kérdező kommentje:
a 3. képet nézd
2012. máj. 25. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor most MA szériából vagy a haze szériából lesz az erősítő?

[link]

2012. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ma-ból tervezem csak a példa kedvéért tettem be
2012. máj. 27. 00:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha van benne effekt loop, akkor az effekteket tudod használni, de még így is ronthat a hangminőségen. Effekt loop nélkül inkább analóg cuccokat szokás rákötni. Egy csöves marshall önmagában is jól szól, nem bukhatsz vele ha megveszed. Meg amúgy is sokkal jobban szólnak a csöves cuccok mint tranyósak -szerintem, de inkább ízlés kérdése- úgy, hogy biztos az effekteddel is jobb lesz mintha tranyósra kötnéd. Amúgy van olyan csöves erősítő amibe gyárilag van multieffekt... Az erősítő része csöves az effektek meg digitálisak. És nagyon jól szól. Nyugodtan vedd meg szerintem a Marshallt.
2012. máj. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors kielégítő válaszokat:)))
2012. máj. 27. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!