Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, Léci seggítsetek,...

Gitárosok, Léci seggítsetek, meg akarok tanulni egy Satriani számot de van egy rész amivel nagyon vesződök nem tudom hogy juthatnék 1ről 2re?

Figyelt kérdés

Always with me always with you

http://www.youtube.com/watch?v=0BmcuP38QQ0

az 1:14 es résztől kezdődnek a gondok


tudok ilyen gyorsan legatózni 1-3-4 az összes húron olyat szoktam... de ezeket a hangokat egymás után ilyen gyorsan nem sikerült még elsajátítani pedig van hogy csak ezt a részt egy óráig gyakorlom, de nem nagyon akar gyorsulni:\


nem tudom mit csináljak, már nagyon unom az az igazsgág..


nem vagyok kezdő rég óta gitározom, igaz ilyen nehézségű számot nem tanultam még meg és sajna nem a pontosságomról vagyok híres, de mivel csak az utóbbi háromnegyed évben vettem komolyna a gitározást ezért nem lehetek még olyan ász


hogy tudnák gyorsítani a fejlődésemen? vagy hagyjam az egészet, térjek át más számokra(így is sok számot tanulok, de ezt szeretném jól megtanulni)


köszönöm



2012. máj. 30. 20:32
 1/3 kadarjani ***** válasza:

hát ha nagyon unod jobb ha választassz valami mást...

amugy meg csak a szokásos tanácsot tudom csak ajánlani... metronom és addig nyúzni amig nem lesz elég gyors...

javaslom hogy ha skálázgatsz próbálj minél többet legatozni közben

2012. máj. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

pedig ez még ugyancsak lassú. Nem a gyorsaságában rejlik a nehézsége, viszont Satriani elég nehéz zenéket ír :D ha "nem a pontosságodról vagy híres", akkor valami könnyebb szólókkal próbálkozz, mert úgysem fogod érezni ennek a ritmusát még.


Az 1-3-4 legatot arra írod, hogy ezekkel az ujjaiddal szoktad csak gyakorolni?

2012. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a pontosságot úgyértem hogy "sloppy" vagyok, az az hibázok többet mint kellene..viszont a ritmusérzékem elég jó

köszönöm 1. azért még fogok gyakorolni sok legatot azthiszem

és igen arra értem, de szoktam néha 1-2-4 es ujjaimmal is, meg nyilván amikor ezt a részt gyakorlom akkor sokkal változatosabban is..de mást nem szoktam legatózni, néha még a pentatont

2012. máj. 31. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!