Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A DJ miért jár mindig egy...

A DJ miért jár mindig egy lépéssel mások előtt? Hogyan jut olyan hamar a zenékhez?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 08:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezért: [link]
2012. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezért is tart a világ ott ahol. Én nem vagyok dj, de nem áll tőlem távol a mozgalom. Tudom, hogy nem szabad lemondani az egész jelenséget, csak azért mert nem a mi világunk. A kölcsönös tolerancia növekedésével nem születnének ilyen idióta módon szélsőséges, minden szinten ellenálló, pejoratív hangulatú cikkek. Valószínű a szerkesztő is egy non bambarombarombarom, akiből én egy raklapnyi irigységet véltem felfedezni, mert az Isten barma nem képes átlátni azt(ezek szerint nem volt jelen amikor az IQ-t osztották), hogy miért él meg bárki is abból amit ő nem ért meg, és főleg nem szeret...?! Ha úgy gondoljuk olyan egyszerű, lehet máris utánozni! Itt kezdődik a tolerancia hiánya... Miért nem próbáljuk elfogadni a tényt, hogy nem vagyunk egyformák, nem ugyanazt szeretjük, nem ugyanazért rajongunk. Ezen senki sem tud változtatni (Van aki gitár, van aki bakelit). Az emberek egoista szemléletmódja vezet oda, hogy ilyen kretén módon próbálnak hatni a közvéleményre, ami természetesen csak további ellenségeskedéseket szül...

Amúgy a kérdésemre nem találtam + a választ, és a cikk is (részben)téves információkat közölt, ugyanis amikre én gondolok zenék, azok qrvamód nem duplate-lemezen vannak +jelentetve, mert amiket hallani egyik-másik DJ-től, az 2 hónap után sláger lesz (és a megjelenés is nem ritkán "befutás" után következik be).

Ha valaki egy műfajon mozog én azon sem problémázok, elvégre ez alapján tudják őt azonosítani. Olyan jellegű bulikra hívják, ahová az ő személyére jellemző muzsikát terveznek pörgetni. Ez szerintem teljesen rendben van. A Dj is érezze jól magát a szett alatt, ne csak a közönség, így teljes a kép :D (Az ilyen Rolling Stones igényú partikra megfelel a régi szalagos magnó is, amit nagypapa kezel)

Még valami: (Szerintem) a DJ-nek nem az a főszerepe hogy 2 zenét "össze hegesszen", hanem egy egész éjszakán át szórakoztasson, vezesse úgy az estét, hogy az emberek jól érezzék magukat. Ezért húzósabb szerintem a lemezlovasoknak, mint az élőzenészeknek. Az utóbbival 3 perc alatt megtudják váltani a világot, míg a DJ munkáját (hangsúlyozom - SZERINTEM) az éj leforgása után lehet minősíteni. Tudnia kell, hogy mely pillanatban melyik zene dukál legjobban a "talp alá", és azt kell beraknia. Ezt nagyon sokan nem tudják, és igencsak félreértelmezik a saját feladatkörüket. (A cikkíró is valószínű többnyire ilyen gyökerekkel találkozott, akik többet gondoltak magukról, mint amik. Természetesen, mint mindenhol, így a DJ-zés világában is van QaQuQQ €gG) Abban is egyetértek az íróval, hogy a zene bizony mindenkié. Attól senki nem lesz több, vagy jobb ember, mert neki 1 zenével több van, attól még ugyanaz lesz neki is a vége, mint bárki másnak eddig. Felesleges bárkinek is túlértékelnie magát...

2012. jún. 6. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!