Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ezt hogy csinálják meg?

Ezt hogy csinálják meg?

Figyelt kérdés
Alvin és a mókusok számaiba egy csomó helyen van úgy, hogy megy a szóló, alatta ritmus gitár, basszusgitár, dob. De hogyan ha csak hárman vannak? Az még érthető hogy számítógépen megcsinálják például amikor a lemezt készítik... De koncerten hogyan?

2012. jún. 9. 17:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én se hinném a zenéjük alapján, hogy használnának loopert, ahhoz túl primitív.

Csak írtam, hogy megoldható lenne vele. Amúgy a looper éppen élő zenéhez lett kitalálva.

2012. jún. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Akkor kérdezek tőled valamit, úgylátszik te jobban értesz ehhez :D

Szóval, én is hallottam már élőben looper pedált, de az mindig úgy nézett ki, hogy 1 ember játszott, és ő feljátszott mindent, majd énekelt, meg szólózott is rá. Láttam dj-knél is, meg szájdobosoknál.. De dob mellett is összehozható a looper mondjuk egy rockegyüttesben? Azért kérdezem, mert ugye, többnyire a dob után mennek a többi zenész. És ha looper van, akkor ahhoz kell igazodnia a dobnak is, nem?

2012. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha profin akarják megcsinálni és/vagy loopereznek, akkor a dobos kap egy taktjelet fülhallgatóba, nem csak úgy "vadul szabadon" mennek a dobos ritmusérzéke után.

Persze ezt nagyon-nagyon kevesen csinálják meg (a profibb külföldi zenekarok közül is), mert élőben általában nincs rá igény.

2012. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!