Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek az emocore/m...

Mi a véleményetek az emocore/metalcore-ról?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 15:07
1 2 3
 1/28 Thurston ***** válasza:
58%
Vannak jó bandák persze, de többnyire csak sablonos, ötlettelen csajozósmetál.
2009. júl. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
62%
Deathcore-t jobban szeretem, de persze minden műfajban/stílusban vannak igényes bandák. Szóval a metalcore is jöhet :D
2009. júl. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
33%
Minden stílusból van többnyire kedvenc (már a metálon belül), de a metalcore/deathcore vonalat nem bírom elviselni. Innen onnan összeollózott panelekből építkeznek, és még azt is szarul csinálják. Egy hamarosan lecsengő divat, de semmi nyoma nem fog maradni valószínűleg. Emocore-ról meg még soha nem hallottam, vagy ez szimplán az emo, a "jól bevált" core utótaggal? nem érdekel
2009. júl. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Thurston ***** válasza:

Pedig például az emocore bandák közé tartozik az AFI, ami egy iszonyatosan összetett és ötletes zenét játszó banda.


Egyébként meg többnyire én sem bírom a core bandákat, mint már írtam korábban.

2009. júl. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
8%

Barátom, ha te azt hiszed, hogy a core egy ötlettelen és szar zene, akkor nézz meg ezektől valamit: All Shall Perish, Gallows Hill.

Láttál már 7 húros basszusgitárt, és hogy azon arpeggiot játszottak? Na majd itt látsz. Ja és persze a 240 körüli bypass (lábdobnál), meg a 7-8ados ütemek sem maradhatnak el. Akkora tudás van ez a zene mögött, hogy olyat még le merem fogadni, hogy életedben nem hallottál, ha már ilyen véleménnyel vagy. És ha jó a hallásod, vagy kicsit is értesz a zenéhez, ámulni fogsz. :)

2009. júl. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Thurston ***** válasza:
73%

Jó a hallásom, és értek a zenéhez (jazz tanszéken tanulok), és én csak azt mondtam, hogy a többségük ötlettelen. Az All Shall Perish sem egy nagy valami (bármelyik számukat első hallásre leszedem). A Gallows már egy kicsit bonyolultabb téma, de kis gyakorlással az is eljátszható, ha van hozzá felszerelésed.

Mellesleg az ötletesség nem azt jelenti, hogy virgázunk mint az állat, meg 300 bpms-sel játszunk... Hanem hogy egyediek a zenei megoldások. Ez pedig egyik bandára sem jellemző túlságosan.

2009. júl. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Thurston ***** válasza:
52%

És hogy még életemben nem hallottam olyan zenét, ami mögött ekkora tudás van:

Opeth, Pain of Salvation, Cynic, Unexpect (ha már a sokhúros bőgőről esett szó).


Ezeket összehasonlíthatatlanul nehezebb eljátszani, és mint amolyan progresszív metál, rengeteg eredeti ötletet tartalmaznak. (Speciális hangkészlet megoldások például, meg például az a hétnyolcad is igazán semmiség a Pain of Salvation "negyvenszer változtatjuk a ritmus egy számon belül, aztán matekozza ki akinek két anyja van"-szerű hozzáállásához mérten. Elég ha meghallgatod a Deus Nova c. számukat.)

2009. júl. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
60%
Első hallásra leszeded az All Shall Perish szólóit? Hát akkor minden elismerésem a tiéd... komolyan mondom. A felsoroltak közül pedig az Opethet ismerem és szeretem is nagyon. Azt meg mindjárt meghallgatom, amit mondtál.
2009. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

No hát meghallgattam, és a szaggatások tényleg jó ritmusúak, és a szóló is fasza, és komolyan bonyolult a dolog, de egyáltalán nem érzem bonyolultabbnak, mint az All Shall Perish-t. Ezt a számot hallgasd meg ezeket tőlük, kérlek: Never Again, Awaken The Dreamers

Én egyébként autodidakta módon tanultam mindent a zenével kapcsolatban... nincs a hátam mögött semmilyen tanár, vagy iskola. És nem is régóta csinálom az egészet. Maximum 3 éve, de szerintem nincs is még annyi. De igyekszem, és eddigi visszajelzések alapján jól is megy a dolog...

2009. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
te nagyokos matematikus! nem kell ez a kioktató stílus. hidd el rajtad kívül, minden NORMÁLIS ember leszarja, h minek milyen a ritmusképlete. Ugyanis nem ettől jó egy zene. De majd kinövöd, "barátom"....
2009. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!