Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok arról, akinek...

Mit gondoltok arról, akinek ilyen a zenei ízlése?

Figyelt kérdés

Konkrétan mindent meghallgatok, hiszem hogy mindenféle zenei stílusban lehet jó és igényes zenét csinálni, de összecsapott szart is. Szeretem a metál minden fajtáját, szinfónikus metáltól a death metálig. Jöhet Metallica, Slayer, de a Meggushag és az Epica(főleg az új album) abszolut kedvencek. A rock zenét is szeretem, de abból inkább az 1995 előttieket. AC/DC, Dio, Black Sabbat, ilyenek. A hardcore-al sincs semmi bajom, de a post hardcore irányzatokból is szoktam hallgatni, marhajó (és eszeveszett felépítésű)deathcore pl az All Shall Perish. Szeretem a komolyzenét. A szinfónikust annyira nem(bár Bach-ra nagyon felnézek) inkább F. Chopin, M. Carcassi, Andres Segovina, én ebbe a kategóriába sorolom a mostaniak közül Andy Mckee-t, Antoine Doufor-t, és társaikat, az ő stílusukat nemigazán tudom megnevezni. A blues, jazz körökben nem igen vagyok tájékozott, de Eric Clapton, Django Reinhardt, és a Billy Taylor Trio zenéje nagyon megfogott. Olyan igazi könnyedén hallgatható, de mégis összetett. Sorolhatnám még, de tulajdonképpen amelyik zenén látszik, hogy ezzel képzett zenészek igenis megdolgoztak (magyarok közül főként a Leandert emelném ki) azt én csak értékelni tudom, és igyekszek tanulni belőlük. Vannak számok amik nem jönnek be, de abszolut mindenevő vagyok stílus terén.


Egyedül a tipikus diszkóban játszott zenéket nem hallgatom. Most nem az igényes elektronikus zenéről beszélek, mert imádom a Noisia-t pl, iszont ezeket a tipikus diszkó dolgokat nem nekem találták ki. Egy alap ütemet ad a tánc alá, annál többre nem is való szerintem. Nem azért mert nekem nemtetszik, hanem zeneileg, összetettségben van azon a szinten. A másik ilyen nekem a pop, vagyis az a zenei stílus, amit a viva tv sugároz többek között. Nem lenne rossz elgondolás, de a mai időkben annyira mélyponton van, hogy a zene történelmében ez példa néléküli egyszerűen.


Látom sokat írtam, senki nem fogja elolvasni, nagyszerű... ha valaki mégis elolvasná, mondja már el róla a véleményét! :D Én eddig nem találkoztam még csak hasonlóval sem, általában az emberek behatárolódnak egy-egy zenei stílusba, és azt hallgatják, és csak 30-40 évesen változnak, én meg itt vagyok 16 évesen, és konkrétan óvodás korom óta azt hallgatom, ami jólesik. És minden jólesik, ha igényes.


2012. jún. 27. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó, de az igazi kérdés az, hogy hallgatsz-e igazi norvég black metált?


(Amúgy a Dio és a Black Sabbath metál.)

2012. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Végülis Dio is volt sabbath tag, külön sem kellett volna írnom őket :D Én eddig úgy tudtam, rock.
2012. jún. 27. 14:20
 3/11 A kérdező kommentje:
A black metál az egyetlen amit nem szeretek a metálok közül. Nekem nem jött be maga a gitár része. A behemoth még meghallgatós, de azt nem tartom igazi black metálnak.
2012. jún. 27. 14:24
 4/11 anonim ***** válasza:

attól, mert (majdnem) minden zenei stílusban találsz olyat, ami tetszik, attól még nem leszel ezzel teljesen egyedülálló. ez egyáltalán nem ritka és nem értem, miért gondolja mindenki azt, hogy mégis az.. én is ugyan úgy meghallgatom a metált mint a komolyzenét, a jazzt, vagy az elektronikus zenét és én is érzem, hogy melyik az, amin tényleg dolgoztak és ezáltal számomra igényessé vált. sőt, én még pop zenében is találok nekem valót. kismillió zeneszerzőt, zenekart és dj-t tudnék felsorolni, akiket szeretek és ettől nem érzem úgy, hogy a világon rajtam kívül nem is létezik még olyan ember, aki ennyire mindenevő lenne. sőt, a környezetemben a legtöbb ember ilyen. és nem foglak megdicsérni, hogy milyen jó, hogy te 16 évesen nem a viva tv-n szocializálódsz, meg hogy de jó, hogy az átlagtól (bár most már lassan számomra ez is kérdéses, hogy vajon mekkora az az 'átlag') eltérően nem sp és fluor tomi a kedvenceid, mert számomra az a természetes, hogy az emberek az igényességet keresik.

összbe annyit tudok mondani, hogy tök jó, hogy te is zenei téren mindenevő vagy. ez így jó.

2012. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
mondtam én, hogy dícséret kell, és hogy egyedülállónak érzem magam? én nem ismerek hasonló zenei ízlésű embereket, és hátha találok itt velem kb egy korú beszélgetőpartnert, aki hasonlóan gondolkozik. Továbbá kíváncsi vagyok olyan emberek véleményére is, akik konkrétan csak rockerek, csak repperek, csak diszkósok, stb.
2012. jún. 27. 14:59
 6/11 chrishu ***** válasza:
Jó zenei ízlés, szerintem nagyon jó, hogy komolyzenét hallgatsz
2012. jún. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a negyedik válaszolóhoz. :)

Ezen kívül még annyit fűznék hozzá, hogy engem borzasztóan idegesítenek ezek a skatulyák. Persze mindenki hallgassa, amit szeret, de amikor valakinek semmilyen fogalma sincs egy adott műfajról, és ennek ellenére fikázza, vagy esetleg azt mondja, hogy azért hallgatok klasszikus zenét, mert sznob vagyok, az eléggé fel tud húzni.

2012. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én ugyan így vagyok azokkal, akik lefikázzák a keményebb metált, merthogy az csak ordítás/krákogás meg összevissza gitározás :D Ha meg komolyabban szemügyre veszi az ember, az összevissza jelzőt virtuózra váltja, és észreveszi a rendkívül bonyolult felépítettséget, és ha zenélt már zenekarban az ember, arra is rájön, mekkora koncentrációt igényel az előadásuk. Aztán lehet nem fog neki tetszeni, de ennyivel is műveltebb lett :D
2012. jún. 27. 17:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nem zene ízlés kérdése .. mindenki azt hallgatja, ami tetszik neki. Kétlem, hogy létezik ember, aki csak és kizárólag metált, csak rapet vagy csakbármit hallgat. Te is találnál olyan black metalt, ami tetszik ..

Én is kb ugyanezeket hallgatnom, kivétel, hogy én rockba metálba ink 95 utániakat preferálom. Persze ez nem jelenti azt, hogy előttit nem hallgatok meg. Komolyzene is jöhet, filmzenéket is imádom, Hans Zimmer egy isten. Magyarok közül Leander tényleg kimagasló, de akkor már ne hagyjuk ki az Isten Háta Mögöttet, a Subit, az Óriást és még sorolhatnám ..

Nekem mondjuk, ha elektronikus, akkor max dubstep, trancetól meg minimaltól pl feláll a szőr a hátamon, nem tudom mit lehet rajta élvezni, de van, aki ezt is szereti.



(Amúgy Meshuggah :)

2012. jún. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Találnék black metált ami tetszik, de eddig valahogy nem szántam rá magam hogy keressek :D A dubsteppel egyébként hadi lábon állok, ez a Skrillex gyerek (from first to last (screamo) banda volt gitárosa egyébként) elkezdte ezt az új vonalat benne, baromira nem tetszik. Én leragadtam a régieknél, mint pl Nero, vagy Joker.
2012. jún. 27. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!