Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van egy overdrive torzító...

Imre Pál kérdése:

Van egy overdrive torzító pedálom. Szeretném bedugni egy kombóba. Az a kérdésem hogy a pedált a kombó tiszta, vagy torzított csatornájába szokták dugni?

Figyelt kérdés

Ha a tiszta csatornába dugom akkor nagyon üveges hangot kapok. Ha a torzítottba akkor viszont elég jól szól, de a kombón a gain-t teljesen le kell venni ehhez. Máskülönben a két torzítás összeszól.

Kérem aki jártas a témában válaszoljon.

Előre is kössz!



2012. jún. 29. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindkettőbe szokták, csak másra jó, más hangot eredményez.

Az overdrive csak egy lágy torzító, ha tiszta csatornára dugod kemény hangzásra nem képes.

Ellenben lehet használni a torzított csatornán boostolásra, de ilyenkor ne az erősítőn, hanem a pedálon vedd vissza a gaint, így gyorsabb, krémesebb hangszínt kaphatsz.

2012. jún. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia.

Kipróbáltam a boostolást ez sem rossz. Így ki lehet emelni a szólóknál a hangszínt. De így meg nem tudom egy pedálnyomással natur (akusztikus) hangszínre váltani.


A lényeg az hogy van egy Marshall mg15watt kombóm, amihez nincs lábkapcsoló, és nem is lehet kötni. Meg van egy Marshall guvnor overdrive pedálom.

Ezzel a pedállal szerintem relatíve elég kemény hangzást ki lehet hozni.Ahhoz ami nekem kell.

Ha a tiszta csatornán szól akkor nagyon gyenge üveges, híg hangzást kapok.

Ha viszont a torzított csatornán szól,úgy hogy a kombó gainje lent van, a pedál gainje meg fent, akkor viszont nagyon jó kemény a hangzásom. és így lehet váltani a torzított és natur (pici gain) hangzást.

Az a kérdésem hogy ha így használom ez megfelelő-e.

Nem okozok ezzel valami kárt az kombóban?

2012. jún. 29. 17:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Kárt nem okozol, ha neked úgy tetszik a hangja, használd úgy.

Öreg csöves Marshallokat is így szokás legtöbbször.

Belőnek egy éppenhogy karcos hangzást (mert igazából csak olyat tudnak) és pedállal megküldik, hogy harapjon.

2012. jún. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem mert mint írtam a tiszta csatornán tényleg nagyon béna a hangkarakter. Míg a torzítotton pont az amire vágytam.

Csak mellékesen jegyzem meg hogy pl Gary Moore a Wild Frontier c. albumot is egy ugyanilyen Marshall gv pedállal rögzítette. és ahogy hallom azon is a torzított csatornára van dugva a pedál.

2012. jún. 29. 17:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem neki a régi (fekete) guvnor volt, gondolom neked az új van. Meg azt gondolhatod, hogy ő nem egy 15 wattos tranyós kombóra dugta... :)
2012. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Neki valóban a régi fekete volt, nekem meg az új szürke van.

De a pedál alapkoncepciója lényegében ugyanaz.


Hol írtam én olyat hogy ő is egy 15W-os kombóra dugta?

Most csak szimplán csatornákról beszélgetünk.

2012. jún. 29. 18:39
 7/10 Hazardteam válasza:

"Öreg csöves Marshallokat is így szokás legtöbbször"


Ez ok. de azért a 30-40x évvel ezelőtti fullcsöves marshallok egészen más technikára épültek, kár összehasonlítani egy mai, 80%-ban fetes 15w marshallal:) Én tuti nem kötném cleanre, előbb utóbb olyan impedanciájú jelet kap, amitől fekszik (szerintem)

2012. jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát az hogy fekszik szerintem azért kicsit túlzás. De véleményem szerint sem túl jó a clean csatornán üzemeltetni.

A hangja sem jó úgy.

2012. júl. 2. 00:31
 9/10 Hazardteam válasza:

szerezz egy ilyet: [link]

:)

2012. júl. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hazardteam válasza:
Ha szereted az ilyen hangzást: http://www.youtube.com/watch?v=lkJiSmyksyU
2012. júl. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!