Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik hangszeren könnyebb...

Melyik hangszeren könnyebb megtanulni? Gitár zongora dob harmónika klarinét? Nem tudok még semmilyen hangszeren sem játszani ezek közül melyik a legkönyeb tanulható melyiket javasoljátok egy 16 F-nak?

Figyelt kérdés
zene,hangszer,tanulás

2012. júl. 17. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
16 évesen mindegyik nehéz. A zongorát érdemesebb sokkal fiatalabb korban kezdeni, ennyi idősen elég nehéz lesz ráállni a gyakorlásra, a dob élvezetes, viszont jól megtanulni nehéz, a harmonikából nem tudom, melyik fajtára gondoslz, a klarinét meg nehéz.
2012. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és a gitár ?
2012. júl. 17. 16:25
 3/9 A kérdező kommentje:
tatám klarinéten játszik és ő is mondta hogy nehéz
2012. júl. 17. 16:26
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyet mindenkép megakarok tanulni melyiket javaslod ?
2012. júl. 17. 16:27
 5/9 A kérdező kommentje:
a gyakorlásra nem lesz nehéz rálnni az könnyen menni fog meg ha muszály tanárhoz is megyek !
2012. júl. 17. 16:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Zongorával szoktak kezdeni mert úgy látja az ember a hangokat stb. Ha az a célod hogy könnyű legyen a kezdés ne a dobbal kezdj mert azt rengeteget kell gyakorolni.

Sokan vannak akik gitárral kezdenek csak mert menő.Szerintem zongorával kezdj ha még semmit nem tanultál a zenéből.Utána jöhet a gitár.Utána már csak rajtad áll hogy mi legyen :) Tapasztalatból mondom.

2012. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
okés köszönöm
2012. júl. 18. 15:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg tök mindegy, mert a jól akarod csinálni mindegyik nehéz. Gyakorolni meg mindegyikkel kell.

Milyen zenéket hallgatsz? Mert ha metált, akkor nem annyira jó választás mondjuk a klarinét, vagy a szaxofon. Ellenben ha érdekelnek az olyan stílusok, amikben ezek jól használható hangszerek, akkor hajrá.

A zongorának és a gitárnak az az előnye, hogy bármelyik stílusban lehet használni, pont úgy ahogy a dobot is.

És bármelyiket elkezdheted, ha nem annyira jön be válthatsz is később.

2012. júl. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Legoman ***** válasza:
Én 15 évesen fogtam bele a gitározásba mindenféle zenei alap nélkül. Otthon tanulom és egész jól megy. Napi legalább 2 óra gyakorlás gitáron és tapasztalataim szerint minden okés így. 1 éve gyakorlom kitartóan. :D És most kezdtem bele a harmónikába is. Szerintem az ember bármikor kezdi el, könnyen ráállhat a zenére. :)
2014. aug. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!