Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdjek neki a dalszöve...

Hogyan kezdjek neki a dalszöveg írásának?

Figyelt kérdés

2012. júl. 17. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
papír, ceruza.
2012. júl. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
vagy toll
2012. júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs ihlet, akár hetekig is ülhetsz a papír fölött... Szóval elsősorban az kell. Egy jó ötlet. Aztán persze jöhetnek az eszközök (papír, toll, számítógép/laptop stb.). Először írd le, ami jön, abból lesz egy piszkozat. Azután már csak azt kell tökéletesítened. Legyen benne rím, milyen ritmusa legyen, ésatöbbi. Azzal aztán el lehet vacakolni egy kicsit...
2012. júl. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Am. nem árt, ha kényelembe tudod helyezni magad közben, és nem zavar meg senki. De amondó vagyok, ha eszedbe jut valami jó, ne halaszd a leírását későbbre, azonnal ragadj íróeszközt, vagy akár a telefonod hangfelvevőjére mondd rá, mert én jártam már úgy, hogy valami tök jót sikerült improvizálnom, aztán elfelejtettem, és szépen eltűnt a zseniális ötletem a süllyesztőben... Ja igen, és sok sikert!!! :) Csak hogy bátorítsalak is egy kicsit...
2012. júl. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#

Dalszöveget írni könnyű. Ugyanolyan mint a versírás. Szedjük 2 pontba az egészet:

1.

Versíráshoz kellenek rímek és versszakok. Ezek a dalban átneveződnek. Pl.: vers1, vers2, refrén, bridge, coda. A versszakok és a bridge általában egyediek. A refrének ismétlődnek. Nézzünk egy dalt: V1, V1, Refr, V3, Bridge, Refr, Refr.

Amikor írod a szöveget ezeket kell figyelembe venned.


2.

A szöveg megzenésítéséhez már nagy zenei tudás kell. Ismerned kell a hangok összhangzatát azért hogy tudd, melyik hangok illenek össze. Javaslom, ha kitaláltál valami jó dallamot, vedd fel mert el fogod felejteni. A dallamot csak a szöveg megírása után tudod kitalálni.


Szerintem a szövegírás nem nehéz. A dalt már nehezebb.

Fogj egy papírt meg ceruzát, vagy okos telefont, vagy számítógépet. Ha van valami téma, kezdj el gondolkodni róla. Akár egy folyamatot is leírhatsz. Pl szerelem: megismerkedés, beszélgetés, találkozások, randi, aztán egyre több. Ezt le tudod írni egy dalban. A refrén ismétlődni fog. Ügyelj hogy annak a szövege nem a folyamatba illő legyen hanem általánosságról szóljon. Tudom most olyanokat írtam amikhez gőzöd sincs de majd idővel rátalálsz a dalírás technikájára és ezt visszaolvasva mindent érteni fogsz. :)

2012. júl. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ez aligha magátol jön. A dalok az érzelmekhez kötődnek. Ha boldog vagy akkor egy vidám dal születik, amikor szomorú vagy dühös vagy, a dal is depis lesz. De ha gyorsan kell a dalszöveg, akkor nézz körbe, és a mindennapodból szedj egy témát.
2013. dec. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mindig rögtönözni szoktam.


Nem vagyok egy nagy művész, de szerintem egész jó verseim vannak, mindig az akkori pillanatokból merítettem ötleteket, az életemből.

Egyszer csak úgy jött egy sor, és ami rímelt, azt írtam utána.

2022. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!