Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus vagy akusztikus...

Klasszikus vagy akusztikus gitár jobb kezdőnek? Melyik márkát javasoljátok?

Figyelt kérdés

Magamtól szeretnék tanulgatni könnyűzenei kíséreteket, meg esetleg dallamot. Nem szeretnék nagyon sokat költeni rá, mivel kezdő is vagyok, és nem napi 3-5 órás gyakorlásra kellene.

Azt hallottam, hogy a klasszikuson külön kell pengetni minden húrt, az akusztikuson pedig (ha lefogtam az akkordokat) csak végig kell húzni az összes húron a pengetőt. Ez orbitálisan nagy hülyeség?

Igazából hangzásra mindkettő tetszik, de az egyszerűbbet szeretném első körben és ha nagyon tetszik, úgyis venni fogok más fajtát is.


2012. júl. 20. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:

A klasszikus (nylon húros) inkább komolyzenére való, a western (fémhúros) gitár inkább könnyűzenére.

Ez a külön pengetős-egybe pengetős dolog valóban hülyeség, vagy csak félreértelmeztél valamit. Értelemszerűen mindegyiken lehet akkordozni, akkor ún. sikálni kell, tehát végighúzni a pengetőt. Apropó, pengető: a klasszikusan gyakorta játszanak ujjal, ellenben a western gitárra inkább a pengetővel való játék jellemző.

A klasszikus gitáron kevésbé fognak fájni a lefogó kezed ujjai, mert - ahogy említettem - azon nylon húrok vannak. De szerintem ez ne befolyásoljon, mert a fémhúrossal hamar megkeményedik a bőr az ujjadon, és hozzászoksz.


Ha a fémhúros mellett döntesz, és relatíve olcsón szeretnél egy - a kategóriájában - minőségi, megbízható gitárt, akkor én mindenképp egy Fender CD-60-at javasolnék Neked! Ez újonnan 35.000 Ft körül mozog, de ha nem ragaszkodsz foggal-körömmel az új gitárhoz, - ha szerencséd van - már 15.000-ért is megkaphatod.

Új gitárok: www.hangszerdiszkont.hu

Használt gitárok: www.gitarshop.hu, www.hangmester.hu


Ha még lenne kérdésed, szólj! :-)

2012. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, akkor biztosan a kíséret-dallam dolgot értettem félre:))

árban körülbelül ugyanott mozognak a gitárok?

jó klasszikus gitárt is tudnál javasolni?

2012. júl. 20. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, nagyságrendileg ugyanott mozognak árban, de mindkettőnél a határ a csillagos ég..

Klasszikusból? Hát, talán nézd meg ezt:

[link]


De várjunk még, hátha valaki tud javasolni jobb vételt.

2012. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

látom te Fender párti vagy:))

köszönöm a segítséget, még tájékozódom :D

2012. júl. 20. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:

A Fenderrel nagy valószínűséggel nem nyúlhatsz mellé.

Már csak abból kiindulva, hogy elektromos gitárok között igencsak a királykategóriás márkák között van.

2012. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Fenderrrel biztos nem hibázol:)Ha esetleg olcsóbbat szeretnél, akkor Cort, Epiphone is jó választás lehet, abból vannak olcsóbbak is, azok is egész frankók, de nekik is vannak többszázezres csúcsmodelljeik is. Még nagy király a Gibson, Martin, Takamine meg az Ovation is, de ezek használtan is húzósak.
2012. júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!