Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tanuljak gyors szólókat...

Hogyan tanuljak gyors szólókat gitáron?

Figyelt kérdés
Olyan számokra gondolok mint például Back in Black, Sweet child o mine, stb. Másfél éve gitározok és az ujjaim nem képesek olyan gyorsan mozogni és nem tűnnek olyan lazának mint sok más gitárosnak. :\

2012. aug. 8. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Lassan.
2012. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom tudom. De hiába tanulom lassan, attól még az ujjaim nem fognak gyorsan mozogni. Sweet child o mine soloját és már tudom, egyszerűen csak nem tudom olyan gyorsan játszani. Az eleje még megy, de amikor begyorsul, azt hiába próbálom olyan gyorsan, a bal kezem ujjai nem képesek olyan gyorsan mozogni.
2012. aug. 8. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Na jó... skálázni szoktál? Ha nem, akkor mindenképp állj neki, hisz a szólózáshoz elengedhetetlen. Egyébként ha valami nagyon nem megy, akkor azt hagyd. Nekem is sok ilyen volt, visszatértem rájuk 2-3 hónap múlva és simán mentek. Még eléggé az elején lehetsz a dolgokat, ha ez a szóló nem megy. Tényleg a skálázást ajánlom leginkább. Aztán az improvizálás is sokat segíthet. Illetve tanulj más számokat, amik mennek.
2012. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyik fajta módszer: Játszd lassan metronómmal, amíg tökéletes lesz. Aztán emeld a tempót csak egy kicsit és játszd megint addig, amíg így is megy. És így tovább...


Én meg 30 éve gitározok és szintén nem tudom lejátszani a gyors szólókat, nálam főleg a szinkron a gond, a bal kezem inkább bírná, de a pengető kéz nincs vele összhangban, ez a legnagyobb bajom.

2012. aug. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm eszméletlen tempóban játszik. Rengeteget gyakorol. Beszélgetés közben is folyamatosan skálázgat lehalkítva. Én soha nem fogok úgy gitározni, mert nincs türelmem annyit gyakorolni. Meg aztán az is lehet, hogy alapból nem mindenki képes rá.
2012. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

van egy kulcsszó.

gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás,

2012. aug. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!