Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerinted jó dolog az, ha egy...

Szerinted jó dolog az, ha egy zenekar a színpadon politizál, vagy másról próbál meggyőzni?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy egyes zenekarok beleénekelnek ilyet a dalokba, hanem konkrétan a koncerteken. Pl. sosem voltam még U2 koncerten, de úgy hallottam, Bono szokott ott politizálni. Szerintem ez tök rossz, mert számomra fontos, hogy mi a szöveg, és hogy igényes szövege legyen a zenének, ne ilyen Mizu, és társai legyen az, de igényes lehet a dalszöveg akkor is, ha nem szól ilyen dolgokról, csak mondjuk emberi érzésekről, stb. És ha az tetszik, abból nyilván nem derül ki a politikai álláspontjuk, és ha nem ért egyet velük a közönségük fele, az elég rossz. meg nem azért megyek koncertre, hogy iylesmit hallgassak, hanem, hogy felszabaduljak. Bár U2-t nem hallgatok, csak róluk olvastam ezt. Légyszi ne gyertek azzal, hogy a jó dalnak van mondanivalója, mert ez nagyon igaz, és magamtól is tudom, de azt nem szeretem, ha a kedvenc együttesem meg akarja mondani, mit csináljak. Jó, nyilván nem kötelező követni őket, nem fogják megtiltani, hogy megvegyem a CD-jüket, csak hát szerintem zavaró.
2012. aug. 8. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Na én ettől elhatárolódok, a politika nem szórakoztató, nem való zenei színpadra.
2012. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is így van, ezzel egyetértek.
2012. aug. 8. 22:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez azért erősen függ az együttestől is.

Például egy punk zenekarnál nem hiszem, hogy bárki is panaszkodna, mert anarchisták.

2012. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó, ha alapból ez a profiljuk, és nyíltan felvállalja az egész együttes, akkor nem gond, tudja a rajongó mire számítson koncerten, meg mire ne. De ha csak váratlanul elkezdenek hülyíteni, az senkinek nem esik jól. A punk zenekarok már az albumokon is politizálnak.
2012. aug. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondolom, ahogy az utolsó. Csak az tegye,m akinek az arculatának a része.
2012. aug. 10. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!