Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mért van, hogy egyes nagyon...

Mért van, hogy egyes nagyon híres dalokat (pl. : Leonard Cohen: Hallelujah) ezren feldolgoznak, más híres dalokat meg csak az eredeti előadó énekel, pedig azok is ugyanolyan híresek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 03:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azért, mert nem akarnak olyat egy tökéletesen elkészült dalnál, hogy nagyképűnek tűnjenek, hogy "áá, mi ennél tudunk jobbat is"? (És mondjuk nem akarják megsérteni az eredeti előadót v a rajongóit:D) Vagy már eleve nem jut eszükbe feldolgozást csinálni:)
2012. aug. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát igen, de akkor a Hallelujah-ról meg mindenki azt gondolja, hogy lehetne jobb? Amúgy nem hiszem, hogy igaz, amit mondasz, mert sok előadó ezeket nem teszi lemezre, csak élőben énekli, és szerintem ha élőben énekeled egy másik előadó dalát, akkor az inkább tisztelgés. Meg ezek ugyanolyanok. Úgy merült fel bennem a kérdés, hogy láttam YouTube-on az X Faktor Castingnak azt a részét, ahol mindenki a Hallelujah-t énekli.

És mindenki mást mond: egyikük Alexander Burke (bocs, ha rosszul írom), mások Leonard Cohen feldolgozásban éneklik, de énekli Rufus Wainwright és Jon Bon Jovi is, és mindegyik ugyanolyan nekem (az A. B. - félét nem ismerem, csak az X Faktorból indultam ki).


Meg azt nem értem, hogy mért van belőle Alexander Burke-, Rufus Wainwright-VERZIÓ. Rengeteg dal van, amit egy énekes elénekel a koncertjén tisztelgésből egy másik előtt, de azért még nem mondják, hogy az ő verziója, és szerintem minimálisak a különbségek ahhoz, hogy átiratnak számítson.

2012. aug. 11. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyszerre népszerű a Halleluja, és könnyű is énekelni, és lehet, hogy jó pontot szerezhetnek a rajongóknál, úgy gondolják, hogyha meglepik őket. Meg lehet, hogy attól az énekestől szokták hallgatni, az ő hangjával tanulták, és azért mondják, hogy az az ő változata, többi énekessel talán nem is ismerik:) Am Burke ő Alexandra!:)
2012. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy Alexander, mert az X Faktorban mondta így egy ember a válogatáson. Legalábbis így hallottam. Hát lehet, de akkor is fura nekem, hogy mért pont ezt. Mondjuk egy Rolling Stones Satisfection is híres, és mégsincs annyi verziója, legalábbis nem tudok róla. Britney dolgozta fel, de ő komolytalan...
2012. aug. 11. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!