Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szól rosszul a gitárom?

Miért szól rosszul a gitárom?

Figyelt kérdés
Stagg nejlonhúros gitárom van, egy hónapos. ma mikor elkezdtem gyakorolni, az F-dúrnál, g-mollnál és a olyan akkordoknál amiknél egy újjal több húrt kell lefogni nagyon, az egyszerűbb akkordoknál G-dúrnál meg a többinél észrevehetően berezonál. mintha hozzáérne valamihez. mit tehetnék vele?

2012. aug. 20. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy érted, zörög a húr? Vagy másféle rezonálás?

És eddig nem zörgött, egyik napról a másikra kezdte el csinálni?

Minden húron csinálja és minden bundnál vagy csak bizonyos húrokon és bizomyos helyeken?


Ellenőrizheted úgy, hogy egyenként, félhangonként minden hangot megpendítesz, persze pontosan lefogva és normál pengetéssel, ahogy játék közben is csinálnád.


Ha a húr zörög, mert hozzáért egy másik bundhoz is, annak többféle oka lehet, első körben lecserélném a húrokat és megnézném, úgy is zörög-e.

2012. aug. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Leginkább a 3-as bundban észrevehető. és ma vettem észre. végignéztem fél hangonként is. holnap lehet megnézetem a gitártanárommal, ő ilyen gitárzseni. elsőnek a húrra gondoltam, de ha egyik napról a másikra?
2012. aug. 20. 15:35
 3/10 anonim válasza:

Szerintem könnyebb akkordokat már megszokta az ujjad ,de a bonyolultabbaknál mint mondtad már nem csak 2,3 ,hanem 4 ujjat is igénybe vesz.Ha nem nyomod kellő erővel az is lehet a gond. Vagy nem jól fogod le őket, minden akkordnál a közel az érintőhöz kell lefogni ,különben berezeg. Lásd itt:

[link]

2012. aug. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát a bonyolultabb akkordokkal eddig semmi baj nem volt. szóval az kilőve!
2012. aug. 20. 16:13
 5/10 Gittyoslany válasza:
Az is előfordulhat, hogy rossz a bundozás. Ezt nehezen lehet észrevenni, de egy zeneboltban biztosan meg tudják mondani. Ilyenkor a bundok közötti rézszínű lap elemelkedik egy kicsit a nyaktól, és az ad ki rezgő hangot.
2012. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönö. a héten még megnézetem a gitártanárommal. magántanár. ő szerintetek tud valamit majd tenni vagy mondani ?
2012. aug. 20. 16:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Mondomm, első körben húrcsere.


A zörgés oka sokminden lehet, az fura, hogy ilyen hirtelen jött elő és eddig nem volt.


Lehet a nyak görbületétől, a nyak szögétől, a nyeregtől, a bundok nem egyenletes magasságától.

Egy tanár nem feltétlenül képes megoldani ezt, inkább hangszerész kéne.


Az átlag hangszerbolti eladó is elég képzetlen ehhez.

2012. aug. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gittyoslany,


Szerintem valamit keversz.

A bundok közt nincs rézszínű lap... mire gondolsz? A bundok közt a fogólap van, ami fa és nem rézszínű. Maga a bund lehet rézszínű és az valóban előfordulhat, hogy nem egyenletes magasságúak, akkor zörög, de nem a bund, hanem a húr, amikor hozzáért...

2012. aug. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. elsőnek még is inkább a tanáromnak mutatom meg. a gitár szakmában ismert és képzett is. hátha vannak hangszerész ismerősei ha nem tud segíteni. és gitárhúrkészlettel megyek!
2012. aug. 20. 17:13
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor a bundok közötti rézszínű lap elemelkedik egy kicsit a nyaktól, és az ad ki rezgő hangot."

WTF?

2012. aug. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!