Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes új elektromos gitárt...

Érdemes új elektromos gitárt vennem?

Figyelt kérdés
Már 3 éve gitározok de nem nagyon értek a gitárokhoz. Jelenleg egy olcsóbb gitárom van de meg vagyok elégedve a hangzásával, effektpedállal használom. Az lenne a kérdésem hogy érdemes-e egy komolyabb gitárt vennem ha nekem ennek a hangzása is megfelel? Ha esetleg vennék egy komolyabbat akkor azon könnyebben vagy jobban lehet játszani?

2012. aug. 21. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából olcsó gitároknál főleg ha otthon valami effekttel használod nincs is értelme hangzásról beszélni.

Amiben egy drágább gitár jobb lehet, az pl:

-jobban tartja a hangolást

-pontosabban beállítható

-alacsonyabb húrnyomással/húrmagassággal sem zörög, tisztán szól

Ha ezekkel a dolgokkal nincsen gondod, akkor egyelőre nem érdemes komolyabb gitárt venni.

2012. aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez attól is függ milyen gitárod van, de ha neked kényelmes és meg vagy vele elégedve, szerintem felesleges, ha már érzed ,hogy kezded kinőni, bizonyos technikák nem mnnek rajta, nem úgy adja vissza a hangot, kényelmi szempontok szerint kezd nem megfelelővé vállni akkor érdemes.
2012. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
annyi gondom van vele, nem tudom hogy a gitár hibája-e hogy ha pl egy gyorsabb és picit technikásabb számot játszok vele torzitva akkor van benne egy kis mellékzaj például akkor amikor felengedek egy húrt és így bem hangzik túl jól a szám de ez valószínűleg nem a gitár hibája
2012. aug. 21. 19:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg inkább a játéktechnikád hibája, emiatt nem biztos, hogy érdemes cserélni.


Esetleg menj be hangszerboltokba és próbálj ki néhány komolyabb hangszert és meglátod, ez segítene-e fejlődni.

2012. aug. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem, ha meg vagy elégedve a gitároddal, akkor ne cseréld le! Úgyis érezni fogod, amikor már hátráltat a fejlődésben. Nekem is egy Squier-em van, amire páran mondták, hogy "gagyi utánzat", de aztán a végére mindig kiderült, hogy nem tudják megkülönböztetni a hangját az eredetitől. :) Szóval vannak jó és olcsó gitárok is.
2012. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!