Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek milyen pedálok...

Szerintetek milyen pedálok kellenek?

Figyelt kérdés

Szerintetek milyen pedálokra van szüksége egy rock banda szólógitárosának, mi az alap?

(Úgy értem, pl.: torzító, kórus, vízhang, stb.)

Előre is köszi!



2012. aug. 22. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen zenét akarsz játszani.


Ha még nem tudod, akkor egy multieffekt univerzális, bár az olcsóbb kategóriában kissé "műanyag" a hangja.


Vízhang szerintem nem célszerű, a visszhang viszont sokat segít elkenni a hibákat. ;)

2012. aug. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igazság szerint szükség semmire nincs.

Simán el lehet rokkolni egy alap torz és tiszta hangszínnel, torz hangszínt meg az erősítőből kell keverni, nem gagyi pedálokkal.

Ha nagyon kell valami, akkor egy jobb delay pedál jó tud lenni, jobban belesimul tőle a zenébe a szóló, csak sokan túlzásba esnek és ritmusra is nyomatják, attól meg csupa maszat lesz az egész zene...

2012. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért ehhez egy elég jó erősítő is kell, ha effektet nem használ, mégpedig lábkapcsolós, mert ha szám közben kell váltogatni a tiszta és a torzított hang közt, nem mászkálhat folyton az erősítőt piszkálni...
2012. aug. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Bocs a helyesírásért! :D

Nem jól értettétek! Nem akarok venni csak közvéleményt kutatok. Hallottam ilyet, hogy: "A rock-hoz 3 pedál kell: torzító, boost, meg delay!", meg hasonlókat. Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mi a jó, mi kell? Nekem van egy torzítóm, meg egy Crybaby-m. (meg egy zajzáram :D).

2012. aug. 22. 18:23
 5/10 anonim ***** válasza:

"Azért ehhez egy elég jó erősítő is kell, ha effektet nem használ, mégpedig lábkapcsolós, mert ha szám közben kell váltogatni a tiszta és a torzított hang közt, nem mászkálhat folyton az erősítőt piszkálni..."

Hát azért az erősítők 95% lábkapcsolós, leszámítva ugye a 15 wattos gyakorlókombókat, az meg úgyis alkalmatlan próbára.

Egyébként egy csatis erősítőn is simán lehet tiszta és torz hangot használni pedál nélkül, erre való a gitáron a hangerőszabályzó.

2012. aug. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ezt zenei ízlés válogatja, overdrive,distortion,booster,noise gate,chorus,wah ami úgy szerintem álltalános

nekem spec vagy egy marshall jackhammer, egy boss-st2 meg egy artec apw3

2012. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdés alapján kezdőnek tűnt, nem feltételeztem, hogy valami komolyabb erősítője van.


Igaz, lehet állítgatni a gitár hangerejével is, de a modern elektronikák bekötése általában olyan, hogy a hangerő letekerésével eléggé tompul a hangszín is, a vintage elektronikákban többnyire másképp van kötve a hangszín, ott inkább használható a módszer, amiről írsz.


A kérdezőnek:

Szerintem: torzító, compressor, zengető, visszhang. A komolyabb visszhang és zengetőpedáloknak már egész trükkös hangzásai is vannak,

Kezdő koromban nekem egy Ibanez Tube Screamerem volt és egy Flangerem, meg egy szalagos visszhang.

2012. aug. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mivel a kérdés alapján kezdőnek tűnt, nem feltételeztem, hogy valami komolyabb erősítője van."

De mi az, hogy komolyabb erősítő? :D

A kérdésben szerepel a "rock banda" kifejezés.

Ebből feltételezhető, hogy nem egy 15 wattos gyakorlókombóról van szó.

Ezekután mondj már nekem bármilyen olyan legalább 30 wattos fejet vagy kombót (a plexi marshallokon és kópiákon kívül), amin nincs 2 lábkapcsolható csatorna.

Jó egyet én is mondok, Orange Tiny Terror, de nagyon nem ez a jellemző. Persze tudom, nem ez volt a kérdés. :D

2012. aug. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki ilyen módon kérdez, arról nem az jut szembe először, hogy egy rockbanda tapasztalt gitárosa. :)


Kár ezen rugózni, amúgy is a kiindulás olyan válasz volt, ami nem a kérdésre felelt...

2012. aug. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy 140W-os, Solton márkájú 1971-es kombóm van és egy rockzenekarban gitározok! :D Nem vagyok tapasztalt, de kezdő sem csak arra voltam kíváncsi, hogy a profik, meg a nagyok milyen effektekkel emelik, dúsítják a szólóikat.

Tehát, ha jól értem akkor visszhang, meg zengető. :D

2012. aug. 23. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!