Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik szologitárt vegyem?...

Melyik szologitárt vegyem? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nem tudok jatszani semmien fajta gitáron! Azt olvastam azzal kezdjem amelyik igazán vonz! hát nekem ez a szologitar!Nincs rá nagy keretem....nem vagyunk tul pénzes család, ugyhogy kérlek titeket az elsö oldalon keresgéljetek a gitárok között, hogy melyik a legjobb! Mert én egyáltalán nem értek ehez :D link: [link]

köszi a válaszokat!!!



2012. aug. 24. 22:42
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és egy erösitö is kéne efektekkel...és tudjátok nem nagy a tárca! :D:D am...mire jok az effektek? :)
2012. aug. 24. 22:46
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

egy olcsóbb erősitővel nemsokmindent lehet elérni és ehez ha szerzel mondjuk szólógitár multi effekt pedált akkor a lehetőségek keményen megugranak. azaz hangzásvilágilag:D

2012. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi! akkor melyiket ajanlod? erositobol!
2012. aug. 24. 23:30
 4/9 anonim ***** válasza:
[link] nekem egy ilyen van. kezdőnek tőkéletes
2012. aug. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
es hangláda vagy kombo?
2012. aug. 24. 23:34
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi de ezen vannak effektek?
2012. aug. 24. 23:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézz már után az alapoknak, a neten van elég információ, hogy akarsz venni, ha semmit nem tudsz róluk? :)


[link]

[link]



A belinkelt erősítő egy kis gyakorló kombó. A kombó azt jelenti, hogy az erősítő és a hangláda rész egybe van építve.

A hangláda nem tartalmaz erősítőt.


Ebben nincsenek effektek. De ha nem is tudod, mire jó az effekt, akkor nem is baj. :)


Effektnek nevezzük általában az olyan pedálokat vagy erősítőbe beépített funkciókat, amelyek valamilyen elektronikus módosítást végeznek a gitár hangján. Nagyon leegyszerűsítve...


- Torzító (overdrive, fuzz, distortion, stb.) ezek kemény, fémes, tömör, felharmonikusokban dús hangot állítanak elő alapvetően túlvezérléssel. Minden keményebb zenében használják


- Visszhang (delay): a neve magáért beszél. Kezdők ezzel szoktál "elkenni" a hibákat :)


- zengető (reverb): teret ad a hangnak, mintha egy nagy csarnokban, teremben, stb. szólna


- Flanger, chorus, shifter: hullámzó, dús, hangja lesz a gitárnak, vagy mintha több gitár szólna


És még lehetne sorolni, százféle van...

2012. aug. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
pl angus young az AC\DC ben torzitozik? a high way to hell ben
2012. aug. 25. 14:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, ő nem használ effektet, hanem az erősítőn állítja be a torzítást.


Egy vezetéknélküli rádiós egységen át kapcsolódik a gitárja az erősítőre, annak van egy bizonyos "effekt" hatása is, de amúgy tisztán az erősítő túlvezérlésével állítja elő a hangzást.


Ha olyan hangzást akarsz, akkor egy torzító pedál kell.

2012. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!