Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A hangnemeket valaki le tudná...

Öhö kérdése:

A hangnemeket valaki le tudná írni gitárra?

Figyelt kérdés
Sajnos nem találtam sehol sem, hogy milyen hangok vannak egy hangnemben, úgy-hogy nagyon megköszönném ha valaki leírná.

2012. aug. 27. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2012. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem találtad sehol sem?

Hol kerested mégis, a kispolc mögött?

Google -> zeneelmélet.

2012. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A hangnemek nem gitárfüggőek.

Próbáltad már úgy, hogy ahelyett, hogy itt várnád el másoktól, hogy elvégezzék helyetted, magad írod be a Google-be, hogy "hangnemek"?

Mindjárt kidob egy nagyon jó kezdőknek való teljes könyvet is...

[link]

2012. aug. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kowaxos köszi a választ.

Aktív gitár, igen próbáltam és tudtommal arra való az oldal, hogy segíts a másikon. Amiket meg kiadott az nekem sajnos Kínai. Zeneiskolába jártam de zenéről nem tanítottak semmit, kottát se tudok olvasni sajnos, úgy-hogy azért írtam ide, hogy hátha valaki le tudja nekem írni egyszerűen például, hogy C hangnembe tartozik a c, d, e, f, g, a, h, c

2012. aug. 28. 12:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért zeneiskolában az alap, hogy ilyesmit megtanítanak.

Amúgy nem érdemes hangonként betanulni, elég, ha tudod, hogy sorrendben melyik skála hány "#"-et és "b"-t tartalmaz.

2012. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért, próbáltam segíteni, nem?


Csak éppen nem értem, hogy olyan alapvető dolgokat tudnak itt kérdezni, amit mindenki maga is megtalálhatna, ha igazán akarná...


Arra ne számíts, hogy a zeneelméleti alapokat majd itt a GYIK-on szeded fel pármondatos válaszokból, ülj neki és próbáld megérteni és megtanulni, rengeteg alapfokú zeneelmélet van a neten.


[link]


[link]

2012. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nekünk nem volt alap, Félek is hogy mi lesz most, mert ebben az évben már lesz ének zene is. Lehet hogy majd csak ülök és lesek és azt se tudom, hogy miről beszélnek, de azért köszi a válaszokat.
2012. aug. 28. 20:47
 8/11 A kérdező kommentje:

Nah megtaláltam. Én ilyesmire gondoltam [link]


De köszi a válaszokat!

2012. aug. 29. 12:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, így kell csinálni!
2012. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na ide figyelj! A hangok kozotti tavolsag:legyen a fel ez - legzen az egesz ez \ A dur skalak: 2 1\2 3 1\2 A mol skalak 1 1\2 2 1\2 2 A hangok kozotti tavolsag: vegyuk az E durt(Mi MAJOR) mi-fa#-sol#\la-si-do#-re#\mi na szoval amikor a hangnemet nezzuk akkor a hangok kozotti tavolsagot nezzuk a minden hang kozott egy egesz tavolsag van kiveve a mi es a fa kozott es a si es a do kozott.HA veszed a c molt megnezed eloszor hogy a c az milyen hang.A c az a do.Hogy is van a mol hangnemek keplete 1 1\2 2 1\2 2 A do es a re kozott meg van egy hang tavolsag a re es a re# kozott meg van a fel a re# es a fa kozott meg van egy egesz mert a mi# nem letezik es a mi fa hangtavolsag egy fel fa sol kozott szinten egy hang tavolsag van sol sol# kozott egy fel sol # la# kozott egy egesz es la # tol do ig szinten egy egesz hangtavolsag van.Ezaltal te is ki tudod szamolni milyen hangnemben millyen hangok vannak.a leirasom bonyolult de egyszerubben nem lehet hiszen ez nagyon nehez szemelyesen a legjobb ha elmagyarazzak de te irhatsz nekem es meg kerdezhetsz arrol amit nem ertel.
2013. júl. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!