Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen szomorú népdalokat...

Milyen szomorú népdalokat ismertek?

Figyelt kérdés

lehet hogy megyünk egy zenei vetélkedőre és oda kéne. Gitárkíséretet (nem zúzósat, hanem szép kibontósat csinálnék hozzá, esetleg furulya, klarinét).

Az Egy rózsaszál szebben beszél c. dal népdal? Ezt találtam, csak az a feltétel hogy népdalnak kell lennie.



2012. aug. 28. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvencem az "Azt gondoltam, eső esik".

Mindig beleborzongok. Pont jó lenne gitár+furulyával.


Annyira szép.


http://www.youtube.com/watch?v=XTvJJ5bnb7s

2012. aug. 29. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

kis kece lányom. sokan ismerik és tényleg szép.

(mondom ezt rocker létemre:D)

2012. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja, azt nem mondtam, hogy az "Egy rózsaszál szebben beszél" természetesen nem népdal, az egy népies műdal, magyarnóta.

Semmi köze a népdalhoz.

2012. aug. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Úgy tudom a János vitézben van. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)!

ha jutottam valamire a megzenésítéssel és ezt publikálom a YouTube-on akkor feltétlenül kiteszem ide a linket :).

2012. aug. 29. 19:58
 5/11 anonim ***** válasza:

A János vitézt ugye eredetileg Petőfi írta, aztán abból Bakonyi Károly csinált egy zanzásított szövegkönyvet, amihez Heltai Jenő írt "verseket" és Kacsóh Pongrác zenét.


Ennek aztán végképp semmi köze a népdalhoz. :)

2012. aug. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Elindultam szép hazámbul - legfőképpen Bartók Béla műdal változata korrepetícióval.
2012. aug. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
2012. aug. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt egyszer egy tintám, tollam, volt egyszer egy papírom. Volt egyszer egy történetem, mit leírni fájdalom.


Jött egyszer egy lovas csapat, betörtek a faluba, megölték a férfiakat, elvitték a lányokat.


Este van már késő este, minden leány alszik már, csak egy leány van még ébren, kinek szíve nagyon fáj.


Reggel van már, kora reggel, minden leány talpon áll, csak egy leány alszik mélyen, kinek szíve már nem fáj.


Elvitték a temetőbe, eltemették a leányt, sírja mellett áll egy ifjú, kinek szíve nagyon fáj.


Elfogyott a tintám, tollam, elfogyott a papirom, elfogyott a történetem, mit leírni fájdalom.


Ezt annó cserkész koromban tanultam. Remélem tetszik és megtalálod a dallamát valahol.

2012. aug. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megvan ez egy más szöveg de szebb szerintem mint az én

verzióm.


m.zeneszoveg.hu/m_dalszoveg/24679/nepdalok/volt-egyszer-egy-lovascsapat-zeneszoveg.html

2012. aug. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8. - 9.

Ez aligha népdal, de ha esetleg az is, akkor nem magyar.

2012. aug. 31. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!