Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszus gitár vagy elektromos...

Basszus gitár vagy elektromos solo gitárt tanuljam ki, online melyiket könnyebb?

Figyelt kérdés

melyiket könnyebb online kitanulni?

basszus vagy solo gitár? :O akusztikus nem érdekel.

Elektromos hangzást szeretem



2012. szept. 3. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy zenekarban ennek a két hangszernek nem ugyan az a funkciója. A basszusgitár a ritmus szekció része (itt kéretik minden fanatikust, hogy ennek ellenkezőjét bizonyítandó, szólózó bőgősök felvételeit linkeljen). Az elektromos gitár a dallamjátékban és a harmonizálásban játszik szerepet.

Tanulás szempontjából mind a kettő odafigyelést és sok gyakorlást igényel, mind a kettőnél többféle technikát lehet (és érdemes is) elsajátítani. Tudom, ezzel a kijelentésemmel halállistára kerülök, de talán a basszusgitárnál elegendő egy élet, hogy "kitanuld".

Gitáros anyag szerintem több van a neten, viszont jó, illetve egyáltalán basszerosból nagyon kevés van.

2012. szept. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Leegyszerűsítve:

Alapszinten a basszus könnyebb lehet, mivel nem akkordjátékra alapul és nem szólózik, tehát jobbára egyhangos dallamokat játszik, melyek az alapot hozzák az akkordokhoz, illetve színesítik.

Viszont: basszusnál nagyobbak a bundtávolságok, jobban ki kell nyúlni és eleinte - ha ujjal pengetsz - mindkét kezeden fájni fognak az ujjaid végei.


Gitáron az akkordoknál egyszerre sok hangot kell lefogni, több ujjal és a szólójáték is bonyolultabb. Egyébként szólógitárnak is nyugodtan lehet hívni, nem harap a magyar nyelv. :)

2012. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
'Kitanulni' semmilyen hangszert semlehet, nincs olyan ember,aki bármelyiken tökéletesen játszana. Abban igaza van az első kommentelőnek, hogy basszusgitáron talán könnyebb egy egész jó szinten megtanulni játszani, mint szólógitáron, de mondjuk ahogy a videóban Flea tolja, úgy márrettenetesen sok gyakorlást igényel az is. http://www.youtube.com/watch?v=ZkrelbR5v68
2012. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
oké basszusgitárnál döntöttem
2012. szept. 4. 17:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Hé 1# Csak basszus gitár :D http://www.youtube.com/watch?v=WshtqkVw4-s

Remélem a mögötte lévő dobgéppel is ér :P

De ha kell még linkelek számon belüli szólókat is.

2012. szept. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ilyen tabok lennének jók, riffek, solo-k ilyesmi :D
2012. szept. 5. 10:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Han Solo-ról beszélsz? :)Mert a gitár, az szóló :)


Egyébként basszuson ne akarj már rögtön szólóval kezdeni, előbb tanuld meg a zenei alapokat, skálák, hangok, stb.

2012. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

[link]


ilyen kis rövid riffekre gondoltam ^_^ de valami olyan kellene elsőnek ami könnyű és jól hangzik :) most amúgy szedtem le pár képet bass riff-t google képkeresőbe beírtam.. xD

2012. szept. 5. 21:24
 9/9 A kérdező kommentje:
vagy igazából olyan magyar tananyagféle dolog valami nagyon egyszerű amiből meglehet tanulni hogy a basszusgitáron hol melyik hang van + kottás dolog
2012. szept. 5. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!