Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki segítene, a gitározásba...

Valaki segítene, a gitározásban (improvizációban 1-2 dolgot nem értek)?

Figyelt kérdés

[link]

találtam egy ilyen oldalt, ahol le vannak írva a skálák, ezeket elég gyorsan meg tanultam, de most csak leragadtam a C dúr skálánál


találtam egy backing track-et

http://www.youtube.com/watch?v=O4L8kjE2SSc


erre lehet elvileg a C dúr skála összes hangját játszogatni, végülis elvagyok vele, csak egy idő után bazi unalmasság válig az egész, hogyan lehet ezeket kibővíteni, mert még van egy rakat skála

pl a pentaton

a pentaton skálát is lehet ez alá játszani? és mondjuk váltogatni a C dúr skálával is lehet?


nem sokat impróztam a sokév gitározásom alatt konkrétan semmit, az elmélettel is annyira vagyok tisztába hogy tudok egypár akkordot, pl ezek a skálák.. az annyi ,a technikám az már egész tűrhető, bár még ilyenek hogy tapping,sweep picking, nagyon lassan mennek


köszönöm



2012. szept. 9. 22:05
 1/1 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik, hogy az improvizációt ne úgy képzeld el, mint egy bizonyos skála fel-le játszását. Pár éve volt nálam 2 gitáros egymás után. Felvettünk ugyanarra a dalra két különböző szólót. Az egyik gitáros tudta az összes skálát oda-vissza, a másik egy autószerelő volt, aki 90 százalékban blues (vagy pentaton) skálával dolgozott (nem az autószerelésnél persze :D). Az első szóló fel-le skálázás volt, monoton és unalmas, a második olyan jó lett, hogy a mai napig megmutatom, ha zenészek járnak nálam. Mi volt a különbség? Az első fickó skálában gondolkodott, a másik érzésből játszott. Ez a lényeg. Az elején nyugodtan énekelheted is hangosan, ami eszedbe jut, és azt próbáld meg eljátszani.Csak az a zene a tiéd, az van a fejedben, amit el is tudsz dúdolni (nem kell hozzá énekesnek lenni, csak az intonáció számít). Az általad belinkelt backing track VI (Am) - IV(F) - I (C) akkordmenet.Alapnak simán elég a C dúr, mindhárom akkordra megfelel. A pentaton hangjai is mind megtalálhatók a C dúr skálában.

Leírom azért, hogy mi jöhet még számításba, de csak akkor fogod tudni használni őket, ha ismered a hangzásukat, és el tudod helyezni zeneileg.

Am- A moll (term. moll),A dór,A moll pentaton, A blues

F- F dúr, F líd, F dúr pentaton,A moll pentaton,C d. pent

C- C dúr, C líd, C dúr pentaton, A moll pentaton,C d. pent

Ne feledd: mindig azt játszd, amit a fejedben hallasz. Nem baj, ha az elején lassan megy, idővel "gyorsul" a hallásod, és a gyors futamokat is ugyanúgy fogod hallani.

2012. szept. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!