Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az elektromos gitár szettről?

Figyelt kérdés

Kinézetre nagyon tetszik, akusztikus gitáron játszok már kb 2 éve, most már kellene elektromos is. Árban egy nagyon nagyon jó. Szerintetek? Előnye és hátránya? Válaszokat előre is köszi.

[link]



2012. szept. 13. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Szettet soha! 37 ezer csak a gitárra is kevés lenne, nem hogy egy szettre. Beleraknak egy kacat gitárt meg erősítőt. Külön vedd meg őket és inkább vegyél drágábban egy minőségit, mint egy ilyent. Igencsak elveheti a kedvedet egy rossz gitár.
2012. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Már volt erről szó a másik topikban. A szettbe általában a legolcsóbbat teszik bele. Nyilván oka van, hogy miért olcsó.

A gitárkészítésnél sok a kézi munka, ha olcsóbb bérért dolgozó munkások készítik, lehet, hogy kevésbé képzettek, kevésbé gyakorlottak, a minőségellenőrzés gyengébb, egyes munkafázisok kimaradnak, így a hangszer "nyersebb" érzésű lehet. Spórolhatnak az anyagon is, másodosztályú, nem rendesen pihentett fa felhasználásával, silányabb fémalkatrészekkel.

Ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy minden olcsó gitár gagyi és hosszú távon nem használható, de nagyobb a kockázata, mint egy magasabb árkategóriájú, ismertebb nevű hangszernél. De akadnak mindkettőre ellenpéldák.

Mindenesetre ismeretlen névnél, túl olcsó árnál óvatosabbnak kell lenni.

2012. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha ki akarsz szúrni magaddal, csak akkor vedd. Hidd el, jobb ha megvárod, amíg összejön a pénz egy normálisabb cuccra. Ha valami gagyival kínlódsz, egy életre megutáltathatja veled a gitárt.
2012. szept. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát oké, akkor gyűjtök még...
2012. szept. 15. 14:47
 5/8 anonim válasza:
én is egy gitár szettet vettem 2éve és még most is azon játszok és nem jártam rosszul vele -_- szóval nem tudom mi a rossz a gitár szetteben szerintem tökéletes
2012. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, milyenek az igényeid és lehetőségeid.

Leírtam, mi lehet a rossz benne.

A szettekbe a legolcsóbb hangszerek vannak általában és ezeknek a minősége kérdéses, illetve nem mindig egyenletes.


Akit ez nem zavar és nincs szüksége jobb minőségűre, annak nyilván jó lehet.

2012. szept. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, próbáltam alaposabban utánanézni a dolognak.


Elolvastam tucatnyi külföldi használói véleményt, az 5 csillagból nagyjából 1-2 és felet adtak rá. Azt írták, baromi zajos és nem valami igazán Stratocasteres a hangja, gyenge minőségű az elektronika, nem tartja jól a hangolást. Amúgy viszont kényelmes a nyaka.

A test hárs, ami a Strat-okra nem jellemző (többnyire éger vagy kőris a Fender).

Nyilván, ha valaki egy olcsó kezdő hangszert akar, amit egy-két évig tud használni és a fenti problémákkal együtt tud élni, annak megfelelő választás lehet, ha nincs többre pénze.

2012. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen...még átgondolom, nem akarok naponta hangolni...így is kb 2 hetente kell :|
2012. szept. 18. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!