Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért tanulnak több 10 évig...

Miért tanulnak több 10 évig zongorázni, a zongora nem csak abból áll, hogy akkordokat tudj lefogni, és hangokat játszani?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 18:42
 1/5 halibel ***** válasza:
Nem, nem csak abból. Kereken 10 éve zongorázok, a hegedű mellett. Számtalan technika van, amit el kell sajátítani... minden egyes darabnak külön lelke van, mintha más-más daraboknál újratanulnád az alapokat is. Hangokat játszani, persze. De nem mindegy, miként. Minden hangnak lelke van, és ezeket megsérteni az egyik legnagyobb vétség :)
2012. szept. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor ez azért magas nekem, mert nem tanulok 10 éve zongorázni... de a popos-énekeseknek csak annyiból hogy hangok leütése+akkordok, és ugye a kottaolvasás
2012. szept. 14. 19:31
 3/5 anonim válasza:
Hát nem csak abból áll, még a pop-énekeseknek sem! Nem olyan könnyű játszani rajta, mint amilyennek tűnik. 6-7 év után már nagyon jól tudsz játszani, de a gyakorlás elmaradhatatlan. Az énekesek egyszerűbb akkordokat játszanak le, ami kiegészíti a dalaikat. Pl. Nagy Feró híres száma, a nyolc óra munka... : 2 akkordból áll!!!
2012. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ne haragudj, de attól tartok, Te összekevered a zongorát a szintetizátorral, vagy a számitógéppel, pedig egészen más! Próbáld ki, és magadtól is rájössz!(És: gondolj bele, hogy pl. egy fekete öves karatés - ha valóban az - , hány évig tanul, pedig látszatra csak hadonászik össze-vissza?)
2012. szept. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kókuszfej válasza:
Erre én csak annyit szeretnék válaszolni, amit az én zongoratanárnőm mondott pont a tavalyi évben: más zongorázni és más zenélni. Zongorázni bárki meg tud tanulni, hiszen az annyiból áll, hogy megtanulsz kottát olvasni, ritmusokat játszani, stb. Zenélni viszont nem mindenki tud megtanulni, főleg nem egy-két év alatt. Persze a zenélés a zongorázásból "alakul ki", de annak azért mélyebb értelme van, mert ott beleteszed a lelkedet is, úgy valósítod meg a darabot, ahogyan azt te látod és nem úgy játszol, mint a többiek. Szóval az ember az én nézetem szerint nem a zongorázást tanulja 10 évig, hanem a zenélést(és ez minden hangszerre igaz).
2012. szept. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!