Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dobolás vagy gitározás? Hobbi...

Dobolás vagy gitározás? Hobbi szinten. Melyik a jobb? Olcsóbb? Egyszerübb? Nektek mi a tapasztalatotok, véleményetek?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat gondolkozok ezen, hogy zenèlni szeretnék, és ez a kettő jöhet szóba.. Imádom az elektromos gitárokat meg a dobolást is nagyon.. De egyikhez sem értek semennyit.. Így egyáltalán lenne értelme belekezdeni? Nektek mi a véleményetek? Melyik lenne a jobb? Egyszerübb? Meg pl az sem mindegy hogy mekkorák.. Vagyis egy dob hatalmas.. Nem? Egy epektromosgitárt meg be lehet tenni a szekrénybe.. ? Na meg pl ha gitározás, akkor érdemes lenne az elektromossal kezdenem? Meg a dobnál is.. Ti játszotok valamelyiken? Mi a véleményetek? Meg melyik az olcsóbb?

A válaszokat előre is köszönöm. :)



2012. szept. 16. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem te kérdezted?

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__3444467-gita..


De egyébként válaszd azt, ami neked szimpibb, vagy mind a kettőt

2012. szept. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kezdetben biztos, hogy a gitár olcsóbb, ha profi cuccot akarsz, akkor már nem feltétlenül. De én gitáron és basszusgitáron játszom, úgyhogy elfogult vagyok :)Az meg, hogy kisseb, szintén nem biztos, mert egy kisebb szobát elfoglalnak a cuccaim, pedig aztán össz-vissz van egy akusztikus- és egy elektromosgitárom, egy basszusom, erősítőm a gitárhoz, basszushoz, meg az összes szükséges apróság (tokok, hangóló, egy köteg kábel, pedálok, stb.)

Hogy mennyit kell gyakorolni... Dobon haverom (dobos) szerint hosszabb idő elérni egy egész jó szintet, és onnan már könnyebb fejlődni, gitáron sztem pont fordítva, eljutsz valameddig, amikor már tudsz rendesen játszani, de utánna nehéz tovább fejlődni, hogy jól tudj jammelni, szólózni, meg begyorsulj.

2012. szept. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem én kérdeztem, de azokat a kommenteket is elolvasom, eddig nem is vettem észre Köszi :) De úgy hogy semmit nem tudok róluk nem tudok dönteni...

Nem hiszem, hogy komolyabban szeretném csinálni, csak így szabadidőmben foglalkozni ezzel (vagy esetleg utána ha nagyon bejön a dolog akkor esetleg).. És sorolhatod mert kb. odáig értem hogy van egy gitárod, de a többiről azt sem tudom hogy mi.. xD :D Köszi :)

Vagyis eddig elég erősen a gitár felé húz a dolog :)

2012. szept. 17. 17:04
 4/8 iamdeath válasza:
A gitár 100x nehezebb mint a dob szerintem. Ezért is untam meg, szétdarálták az ujjaimat a húrok :V mostmár 2 éve dobolok, és azt kell mondjam, h orulok, h váltottam gitárról mindenképp. igazából rajtad múlik minden, de mi ez a "egyikhez se értek semennyit, így egyáltalán lenne értelme belekezdeni?" b@szki, azért akarod megtanulni valamelyiket, nem? :V emborrr.. amikor odaultem eloszor a dobszerkóhoz, én se tudtam mi a f@szról beszél amikor mondta, h sixteenths, eighteenths, drum fills, meg hasonlók..(angol tanárom van) de hamar benyalod, foleg ha érdekel a dolog. hatalmas? nemár.. :V ha van egy átlag meretu szobád és feltudsz szabadítani kb 2x2 métert, már jóvagy. a cintányér állványokat kicsit a falnak tolod aztán ennyi, elkell, h férjen egy alap felszerelés, ha meg bovíteni akarsz, akkor koltozol a garázsba vagy mittudom én, nehogy ezt már ne tudd megoldani, érted :D elektromos dob esélytelen, undorító, az eredeti nemcsak, h strapabíróbb, de vissza is adja ugyanazt az akusztikus, tiszta, roppanós hangzást mondjuk a pergon, és olyan basszust egyik elekromos dobon se fogsz elérni, mint egy takaróval kitomott basszus dob fejjel, plusz a szobád olyan akusztikát ad neki, hogy a roland elektromos dobszerkód lefossa a bokáját mire fulhallgatón olyan nyom a dobhártyádba..és akkor SE hasonlítható ossze a ketto. gitárba meg hát..figyelj, már mindenki játszik mindent, rock zenekarok nyálasodnak akusztikus gitárral, pop zenekarok keménykednek egykét elektromossal a nyakukban. ahogy érzed. szerintem dob..
2012. szept. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hooz nem lehet pengetőt használni? mert ez így elég durván hangzik.. :/ végülis jogos.. xD csak nem tudom.. soha nem voltam az a zenélős.. (mondjuk ének tagozatos ált.ba jártam, de ott is karénekről kirúgtak a gyönyörű hangon miatt.. :D) A szobám kb hosszában 3 m szélességében másfél.. annyi hej sincs, hogy még egy széket betegyek.. :/ bár.. ha az ágyamat kihajítanám bőven lenne hely xD Elektromos dob.. hát.. igen az valahogy nagyon nem úgy alapból.. de a sima hagyományosat gondolom nem lehet a számítógéphez kötni, anélkül meg nagyon hangos lenne.. nem? Köszi a válaszod. :)
2012. szept. 22. 18:04
 6/8 anonim ***** válasza:
számtalan érvet lehetne felhozni, de azt csináld ami jobban érdekel, én gitározom, és elfogultság nélkül állíthatom, hogy a dob sokkal macerásabb ha az ember zavarja a környezetét, próbára megy, fellépésre, szóval nem egy felkapom aztán megyek téma, ez az amiért nem irigylem a dobosokat, viszont nem könnyebb mint gitározni, meg ez elég relatív, kinek mi a könnyű, mindkét hangszernek megvan a maga szépsége
2012. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel dobos vagyok, énis a dobra (akusztikus) szavazok :D
2012. okt. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ZorPrime ***** válasza:

Na szóval....

Mindkettő remek móka és más-más szépsége van.

A gitározás annyiból mindenképp hálásabb, hogy "logisztikailag" egyszerűbb (kevesebb alkotóelem, magát a hangszert simán a hátadra kaphatod kábelestől-pedálostól), másfelől mivel dallamhangszerről van szó, írhatsz dalokat is, dobbal ez nehezebb ugye. :) Gyakorolni is sokkal egyszerűbb gitárral, halkan is teljes értékűen kigyakorolhatod a témákat (a dob azért elég hangos és nem lehet mindent seprűvel játszani, sőt!), ami komoly szempont - hacsak nem a semmi közepén laksz. Hátrányok: keményebb sok tekintetben az elméleti háttér (dobnál nemigen kell összhangzatokkal foglalkozni pl.)


Dobolni remek érzés persze, magam is lassan 20 éve űzöm aktívan, viszont azt hiszem, szeretnék váltani...


Végszó: amelyik a szívednek kedvesebb, azt válaszd! ;)

2013. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!