Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség egy 50ezres és...

Mi a különbség egy 50ezres és egy 300ezres gitár között?

Figyelt kérdés
A fiam kb 5 éve gitározik és valamelyik nap felhozta hogy szeretnek kapni egy 300ezres gibsont vagy mit.Utána néztem és láttam hogy egy "egyszerű" gitár vagy én nem tudom sose voltam az ilyen téren otthon.Mi a különbség egy 50 ezres és egy 300ezres gitár között mert ha valaki elmondja akkor szerintem megvan a fiam születésnapi ajándéka.

2012. szept. 17. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Kidolgozás minősége, felhasznált anyagok minősége.

Ebből következően a jobb hang, jobb hangkitartás, nem hangolódik, pontosabb, ésatöbbi ésatöbbi.

300 ezerért egyébként nem nagyon kapsz normális Gibsont, 450-500 ezertől kezdődnek.

2012. szept. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ő ezt nézte ki magának azt hiszem [link] nem biztos hogy ezt de valami hasonlót de szerintem ezt megéri az árát és végre leszállna a nyakamról?
2012. szept. 17. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:
az hogy milyen gitárt választ, eléggé függ milyen stilusú zenét játszik mer a gibson is jó... de mondjuk ha metált játszik akkor inkább már egy Cort vagy Ibanez-t
2012. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
lájtos zenét játszik meg kicsit rock hangzású inkább punk rock féleség
2012. szept. 17. 21:13
 5/6 anonim ***** válasza:
arra tökéletes ez a gitár
2012. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így készül például a 300ezres Gibson.

[link]


Kétségtelen, hogy valamennyire a nevet is meg kell fizetni benne.


Az 50ezres gitárok részben több automatizálással készülnek, ami ebben az esetben nem feltétlenül jelent jobb minőséget, hiszen itt végül is minden hangszer egyedi, a fa nem olyan egzaktul feldolgozható anyag.

A fa minősége is sokat számít. A Gibsonnál azt mondják, hogy csak jó minőségű fával dolgoznak.

Az olcsóbb, többnyire Ázsiában gyártott hangszereknél a fa minősége talán kevésbé egyenletes, egyszer ilyen, másszor olyan lehet.

Az egyik legnagyobb költség a munkabér. Az ázsiai munkások az amerikai bér töredékéért dolgoznak.

Ha a fenti cikkben látható videót végignnézi az ember, nagyjából lehet róla fogalma, milyen precizítás és szakmai tudás kell egy jó gitár elkészítéséshez.

Ha belegondolunk, hogy az ázsiai munkás ennek a töredékért vajon képes-e ugyanerre, azért ott marad a kérdőjel, nem?

Másrészt az ázsiai 50ezres gitárokon esetleg kisprólnak pár munkafázist, vagy megrövidítik azt. Kevesebb ideig pihentetik, kevésbé ellenőrzik az egyes fázisok után, nem olyan gondosan dolgozzák el a bundok szélét, a végső beállításon kisebb gondossággal mennek végig, stb.

A felhasznált alkatrészek gyakran olcsóbb és kevésbé jó minőségűek, elsősorban a hangszedők, a hangolókulcsok, a híd, az elektronika, mind lehet gyengébb, így például rosszabbul tartja a hangolást, a hangja nem szól olyan szépen.

Az eredményben majd jelentkeznek ezek a különbségek.

Hogy valóban megéri-e a hatszoros árkülönbséget, azt nehéz megmondani.

Amit figyelembe kell még venni: egy Gibsont biztos később el lehet adni különösebb értékcsökkenés nélkül. Egy nem túl neves 50ezres gitár viszont már rövidebb idő alatt is jóval többet veszít az értékéből.

2012. szept. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!