Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen fajta gitáral játszotta...

Milyen fajta gitáral játszotta ezt a zenét a pali? Youtube.com/watch? V=0uqEe9UB2xw és 30-50ezer ftből milyen gitárt lehetne venni? Amivel a Guns N' Roses elehet szépen játszani?

Figyelt kérdés

2012. szept. 18. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Jobb lenne, ha nem a kérdés címébe tennéd bele a linket, hanem a leírásba... mert így nem működik, csak ha trükközik vele az ember.

A gitár egy Squier Stratocaster és tipikusan nem az, amit Slash szokott használni, mert ő általában Gibson Les Paul-okon játszik, teljesen más hangzás.


Bármilyen gitáron játszhatsz szépen G'n'R-t, legfeljebb nem fog űgy szólni, ahogy az eredeti.


Ha ilyet akarsz, mint a videón, keress Squier Strat-ot.

Ha olyat, akarsz, amilyenen Slash játszik, akkor alami Les Paul másolatot, például Epiphone, Vintage, Cort, gyakorlatilag bármelyik mahagóniból készült, ragasztott nyakú két humbuckeres gitár közelít hozzá. De ez csak a hangzás egyik része, nagyon sok múlik azon, hogy játszol, no meg pedálok és erősítő.

2012. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Először is linkelj normálisan.

Másodszor: Nem a gitártól függ, hogy ki milyen gitáros, hanem magától a gitártól. Adhatsz Slash-nek bármilyen gitárt, ő úgyis Slash-nek fog hangzani.

Az illető egy (borzalmas hangú) Squier Bulleten játszik.

30-50k között pedig Squierek (Affinity széria) valamint Cortok tömkelege várja, hogy megvedd őket.

2012. szept. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2012. szept. 18. 18:45
 4/10 A kérdező kommentje:
valami jó hangzásu gitár vagy linket tudtok linket küldeni ? amin a guns is roses szépen játszható meg a többi zene? és kell hozzá erősítő vagy valami ?
2012. szept. 18. 22:52
 5/10 anonim ***** válasza:

"valami jó hangzásu gitár vagy linket tudtok linket küldeni ?


Egy kicsit próbálj meg átgondoltabban fogalmazni, mielőtt leírsz valamit, mert ennek a mondatnak így nem sok értelme van. :)


És mi neked a jó hangzás? Ami nekem jó, az lehet, hogy neked nem.

Amit belinkeltél, az egy vézna, éles, testetlen gitárhang.

Mint már más is momdta, az, hogy jól játszik-e valaki G'n'R-t, az sokkal inkább magán a gitározáson múlik, mint a gitáron.

Hiába lesz neked olyan Les Paul-od, mint Slash-nek, attól még nem leszel Slash. :)


"..... meg a többi zene?""

Oké, mi az a többi zene? Ezer különféle stílus van...


Amúgy leírtam, milyeneket keress, legyél már kicsit önálló és dolgozz meg érte magad, ne mástól várd el, hogy mindent elvégezzen helyetted.

Google hu, beírod, "Epiphone Les Paul gitár", vagy "Vintage V100 gitár" és ki fog dobni pár oldalnyi találatot, ahol megveheted.



Ha csak magadnak akarsz játszani, akkor használhatsz számítógépes hangkártyát erősítő szimulátor programmal, vagy valami olyan multieffektet, aminek van fejhallgató kimenete.

Ha másnak is, akkor kell erősítő.

2012. szept. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Aktiv Gitár és azt akartam mondani hogy jó Hangzásu szép minőségi gitárt lehet venni 50ezerből? vagy 60ból? a többi zene is ilyen guns n roses meg ilyenek gitárosak és csak magamnak akarok már volt egyszer gitárom csak tönkre ment nem értek annyira a gitárokhoz akkor még eltudtam játszani 1-2számot kb 5-6ével ezelőtt :) olyan gitárt szeretnék amilyen szép hangzása van minőségi köszi :) és erősítő nélkül menyire lesz hangos pl a 10.ről a 9. emeletre lehallatszoik ?
2012. szept. 18. 23:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy elektromos gitár erősítő nélkül nagyjából az egércincogás szintjén van hangerőben.

Amit mondtam, ha magadnak akarsz játszani, vannak olyan kütyük, amelyek szimulálják az erősítő hangzását és fejhallgatón keresztül ez már használható. Hangos csak akkor lesz, ha van hozzá valamilyen erősítés és hangfal - ha nagyon muszáj, egy jó minőségű PC hangrendszeren is megszőlalhat, de nem igazán lesz olyan mint egy G'n'R stúdiófelvétel, mindegy, milyen gitárral játszod.

A számítógépre van effekt és erősítőszimulátor szoftver, pl. Amplitube.


Ha veszel hozzá egy jobb gyakorlóerősítőt, 15-20W-tal már ki lehet kergetni a szomszédokat.


De tényleg körülnézhetnél a megadott kereséssel, szerintem minden lényeges szempontot elmondtam hozzá.


De tessék, itt egy lehetőség:

[link]


vagy egy másik:

[link]


Ezek hasonló jellegű gitárok, mint amit Slash használ, persze nem egy Gibson egyik se, de annál a Squier-nél, amit belinkeltél, sokkal közelebb van hozzá.

2012. szept. 19. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és amiket linkeltél ez elektromos gitár vagy pedig basszus gitár ?
2012. szept. 19. 19:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Are you fucking kidding me?
2012. szept. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Kérlek ne nézz olyan hülyének, hogy basszgitárt linkelek, mikor végig szólógitárokról beszéltünk.


2. Ha nem tudod magad megkülönböztetni, akkor még gondolkodj kicsit és tanulj, mielőtt vásárolnál...

2012. szept. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!