Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit tudnátok mondani a rezonát...

Mit tudnátok mondani a rezonátoros gitárról?

Figyelt kérdés
Van valakinek ilyen, vagy próbált már valaki ilyet? Szeretnék egyet mert tetszik a hangja, igaz tankcsapdákat, meg ehhez hasonló számokat játszok. Azok is szépen szólnának rajta?

2012. szept. 23. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég egyedi hangzása van, nem biztos, hogy minden zenéhez igazán jól megy a stílusa, főleg country és blues zenében használják.

Tankcsapdát? Végül is miért ne? De nem tudom, hogy szólna. Majd kipróbálom a Mennyország tourist-ot vele :)

2012. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszii... :DD Nagyon nagyon örülnék ha feltennél egy videót vagy legalább egy hanganyagot arról hogy hogyan szól vele. Esetleg az egyszerű dalt is megpróbálhatnád. :)
2012. szept. 23. 20:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatom, de ami nekem van, az nem rezonátor gitár, hanem egy Variax, ennek van rezonátor gitár szimulációja is.

Azért ez nem 100%-ban ugyanaz, mint az eredeti. :)

De jó közelítés.

2012. szept. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha szereted a countrit és a bluest + a slide technikát (slide gyűrűvel), akkor vegyél egyet, de rockra nem a legjobb választás. Persze lehet tök jól szólna, meg néha érdemes lehet új dolgokat kipróbálni, de -szerintem- nem éri meg csak ezért rákölteni a pénzt. Lehet 1 hónap után félreraknád, mert rájössz, hogy nem erre lett kitalálva. Ha van már elektromos gitárod és felesleges pénzed, akkor nyugodtan vedd meg, de ha nincs, akkor jobban jársz ha egyenlőre hanyagolod és majd később visszatérsz rá. Lehet addig még ki is tudod próbálni valahol.


Amúgy meg ha olyan jól szólna a rock zene vele és használható hangja van az ilyen zenékre, akkor már rég felfedezték volna ezt. De nem nagyon lehet ilyet hallani és szerintem nem véletlenül.

2012. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :) Tervezem hogy veszek egy rezonátoros gitárt, mert tetszik kinézetre is meg hangzásra is. :D Csak nem tudom hogy illene olyan zenékhez amiket játszani szoktam. :)
2012. szept. 24. 16:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem illene, marhaság.
2012. szept. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megcsúfolod a szép hangszert az olyan szar igénytelen zenékkel. Egy ideig egyébként lehet élveznéd, de idővel rájönnél, hogy nem ez a hangzás való azokhoz a szarokhoz :D
2012. szept. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Válaszoló 2012-09-24 22:33: miért azok szarok? Nem is tudtam :D
2015. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!