Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy fémhúros akusztikus...

Egy fémhúros akusztikus gitárral is könnyű megtanulni gitározni? Kezdő vagyok.

Figyelt kérdés
A tanárt ne írjátok, nincs a közelünkben!
2012. szept. 23. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Türelem, nem baj, ha nehezen kezdődik... :) Csinálni kell, és akkor meglesz a sikerélmény

De hogy a válaszomnak legalább a fele értelmes legyen megsúgom, hogy nekem nem volt annyira nehéz..

2012. szept. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak a szokásos sablon szöveget tudom írni: Sok türelem és kitartás. Ha nincs tanárod, akkor is érdemes felépíteni egy "tanmenetet", ne kapkodj fűhöz-fához, ne kezdj bele olyan dalba, amihez még kevés a tudásod, mert ha nem jön össze a dal, nem lesz sikerélmény és idejekorán elmegy a kedved.

Először inkább kezdj skálázásokkal, ismerkedj a hangok helyeivel, gyakorolj kromatikus hangsorokat. Ilyen oktató anyagokat találsz a youtube-on. Ha minden nap gyakorolsz kicsit, az ujjaid hamar hozzáedződnek a fémhúrhoz.

2012. szept. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy gitárfajtával sem nehezebb megtanulni mint a másikkal. Fémhúroson is lazán meglehet tanulni, nem nehezebb mint pl elektromoson. Persze az már más, hogy milyen zenét szeretnél játszani. Lehet nehezebb lesz pl nylon húroson metált játszani, mint elektromoson :)


Inkább az legyen a szempont, hogy milyen zenéket szeretnél játszani. Magyarul mi a te ízlésed. Ha zúzós metált akarsz játszani, lehet inkább elektromoson kéne kezdeni (de az akusztikus sem hátrány ilyenkor!), ha tetszenek az könnyebb akusztikusabb zenék akkor azzal kezd, ha meg pl komolyzenét akarsz, akkor nylon húros. Ha hozzászoksz az egyikhez és nincs tapasztalatod vagy abszolút nem játszol másik fajtán, akkor ha váltani akarsz lehet egy kicsit furcsa lesz a másik gitár, de hamar hozzászoksz majd. Szóval no para, jó a fémhúros is, aztán ha hosszútávon is bejön neked a gitározás és nem unod meg, akkor lehet költeni egy másikfajta gitárra.

2012. szept. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

persze, hogy meglehet tanulni! én is fémhúrossal kezdtem és maradtam is a fémhúrosnál. kezdőként egy ideig fájni fognak az ujjbegyeid, amikor lefogod az akkordokat, de egy idő után hozzászokik a bőröd (megkeményedik), gyakorolj sokat! gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj...! valamint a barrézás nehezebb, de ezt is gyakorolni kell. :)


sok sikert a gitározáshoz! :)

2012. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!