Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A basszusgitáron vagy az...

A basszusgitáron vagy az elektromoson élvezetesebb játszani?

Figyelt kérdés
Http://www.arukereso.hu/elektromos-gitar-c1018/sx/eg1k-p110648693/ Szerintetek egy kezdőnek jó? Nem hangolódik el?

2012. okt. 1. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem másabb. Attól függ, mit szeretsz jobban. Gondolom akinek a basszusgitár a fő hangszere azért választotta azt, mert azt szereti. Pl. a Rhapsoy of Fire basszerosa eléggé jól tolja, szólógitárosnak is simán elmehetett volna, nem csak 4 hangot prüntyög le a gitárján.

Ilyen gitáron még sose játszottam, ezért nem mondok róla véleményt.

2012. okt. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Élvezetesebb? Ez csak rajtad múlik. :)

Melyiket érzed úgy, hogy jobb lenne csinálni...


A belinkelt gitárt konkrétan nem ismerem, de SX basszgitárom volt és azt szerettem, nem volt vele gondom, jól szólt, jól lehetett rajta játszani.

2012. okt. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem elektromos gitáron élvezetesebb játszani, de először valami olcsó gitárt válasszál, mert ha megunod, akkor ott marad a nyakadon, és kidobsz egy csomó pénzt az ablakon:)) és először "be kell járatni" a húrokat, és utána nem fog elhangolódni nagyon:))
2012. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez több szempontból is téves lehet. Ha nagyon olcsó gitárt vesz, a minőséget se várhat érte, tehát nem biztos, hogy élvezetes lesz rajta játszani.

Az, hogy elhangolódik-e vagy sem, sok mindenen múlik, de nem annyira a húrok "bejáratásán".

Elsősorban a hangolókulcsokon, a híd, a nyereg kialakításának minőségén, meg azon is, hogy húrozod fel, hogy tekered rá a húrt a kulcsok tengelyére.

2012. okt. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:D Végül mégis a basszusgitár mellett döntöttem...:)
2012. okt. 8. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!